Görüntülü iletişime yeni bir boyut

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 20 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Görüntülü iletişime yeni bir boyut konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Görüntülü iletişime yeni bir boyut

  [​IMG]

  ‘3G Video IVR’ ile sesli olarak verilebilen bilgiler, artık ses ve görüntü ile beraber sunulabilecek.

  Telekomünikasyon alanında ileri teknolojili, ölçeklenebilir kaliteli yazılım ve çözümler üreten, Defne Bilgi İşlem, dünyada 2000 yılından bu yana kullanılan ve 3G olarak bilinen üçüncü nesil mobil teknolojiye yönelik farklı ve ilk olma özelliği taşıyan projeleri ile dikkat çekiyor.

  Bu ürünler arasından yer alan ‘3G Video IVR’; içerik ve servis sağlayıcılar ile operatörlerin parlak fikirlerini, kolayca etkileşimli görüntülü servisler haline getirmeleri özel bir çözüm sunuyor. Klasik IVR fonksiyonlarını 3’üncü nesil şebekeler üzerinden görüntülü olarak yapmayı sağlıyan bu uygulamada, sesli menüler yerine görüntülü menüler geliyor. Kullanıcılara bilgiler sesli, sabit görüntülü (metin veya resim şeklinde) veya video klip şeklinde olabiliyor. Türünün ilk örneklerinden bir uygulama olan ‘3G Video IVR’ın en önemli özelliği, bu işlemi doğrudan 3. nesil şebekeyi sonlandırarak yapması ve arada ayrı bir 3.Nesil-Ip video geçidine ihtiyaç duymaması.

  Klasik sesli etkileşimli bilgi sistemlerinin basitliğini, 3G şebeke ve cihazlarının sağladığı ileri video özelliklerini yeni ve ileri bir teknolojiyle birleştirildiği projede, geçmişte sadece sesli olarak verilebilen bilgiler, sunulan seçenekler artık ses ve görüntü ile beraber sunuluyor. Etkileşimli uygulamalar kullanıcıya standart 3G video araması olarak gözükürken, 3G Video IVR uygulamasında yeni bir yazılım yüklemeden 3G uyumlu tüm cep telefonlarında problemsiz bir biçimde ve aynı görsellik ile çalıştırmak mümkün. MediUs Video IVR ile artık bir görüntüyü açmak için, telefonun modeline göre yeniden şekillendirmeye gerek kalmayacak. Telefonuza yeni bir uygulama yükleme gereği duymayacak ve paylaşmak istenilen video kliplere, resimlere kolayca erişebilecek.

  Çağrı merkezlerini kandıramayacaksınız!


  İletişimde güvenliğin en yüksek düzeyde sağlanması gereken oluşumlardan biri olan çağrı merkezleri de artık görüntü ile kimlik doğrulaması yapabilecek. Ses ya da kişisel bilgi doğrulamalarına gerek kalmadan operatörle birebir iletişim kurma fırsatı sunacak olan ‘3G Video IVR’ güvenlik açısından benzersiz bir seçenek olma özelliği taşıyor.

  Yolda yürürken sinemadan yerinizi seçin...

  Üçüncü nesil mobil teknoloji uyumlu ‘3G Video IVR’ ile görüntülü iletişimden sınırsız yararlanılabiliyor. Trafik kameralarına bağlanıp anında yol durumunu öğrenebilirken ayrıca sinema salonlarına ulaşıp sadece birkaç işlemle bilet almanın yanısıra filmi izlemek istediğiniz koltuğu bile seçebilirsiniz.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş