Görünmez Canavarlar - Chuck Palahniuk

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Görünmez Canavarlar - Chuck Palahniuk konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Chuck Palahniuk Görünmez Canavarlar kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi


  Üretici: Ayrıntı Yayınları
  Türü: Roman
  Orjinal Adı: Invisible Monsters
  Çevirmen: Funda Uncu
  Basım Yeri: İstanbul
  Basım Tarihi: 2010-5
  Basım: 1.
  Sayfa Sayısı: 240
  Dili: Türkçe
  Kapak: Karton Kağıt
  Ebat: 130 x 195
  Barkod: 9789755394251  Kitap hakkında

  Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı, yanılsamanın hüküm sürdüğü şu dünyada bize iyi ve doğru olarak dayatılanı değil de, kötü olduğu söylenerek bizden uzak tutulanı tercih etmek ne derece mümkündür? Chuck Palahniuk, bize yine roman olarak ulaşan bu üçüncü “kimlik krizi”nde, aile ve toplumda varolan genel geçer davranış kalıplarının altında yatan ger-çekliği evirip çeviriyor.

  Genç ve güzel manken Shannon mutlu olmak için her şeye sahiptir: Parlak bir kariyer, kitlelerin ilgisi, yakışıklı bir sevgili ve yakın bir dost. Ancak geçirdiği bir “kaza” yüzünün yarısını yok ettiğinde, görünmez bir canavara dönüşür. Hastanede tanıştığı, ameliyatla kadın olmaya hazırlanan transeksüel Brandy Alex-ander, ona geleceğini yaratabilmek için geçmişini silmesi gerektiğini, gerçek keşiflerin hep kaostan çıktığını öğretir. Bu süreçte Shannon, Brandy Alex-ander'la ve kendisini aldatan sevgilisi Manus'la bir intikam yolculuğuna çıkacaktır. Kişisel ve toplumsal arızaların kol gezdiği, çağdaş bir çorak ülkede çıkılan bu yolculukla üçünün isimleri, kimlikleri ve geçmişleri her şehirde değişirken, okur da görüntüye, yüzey-selliğe odaklanmış bir dünyada aile, sevgili, arkadaş konumundaki insanlarla ilişkilerin sığlığına tanık olur.

  Palahniuk cinsiyet değiştirme operasyonlarının büyük ölçüde kolaylaştığı ve yaygınlaştığı bir çağda, cinsiyetlerin bile görüntüden ibaret olduğunu vurguluyor. Bir yandan güzellik ve kimlik kavramlarına bakarken, tüketim toplumuna ve estetik operasyon kültürüne haşin saldırılar yöneltiyor. Üstelik bütün bunları okurunu adeta bir eğlence trenine bindirip baş karakterinin geçmişiyle bugünü arasında dolaştırarak ve şaşırtıcı bir finalle adamakıllı sarsarak yapıyor.

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Görünmez Canavarlar Chuck Forum Tarih
Mürekkepin Maddesi Nedir, Mürekkep Ne zaman Bulunmuştur, Görünmez Mürekkep Nedir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 22 Temmuz 2011
Rüyada görünmez olmak Rüya Tabirleri 16 Mayıs 2011
Görünmez Köyü Hakkında Bilgi Hüyük Konya Konya Tanıtımı 23 Ocak 2011
Görünmezkale Köyü Hakkında Bilgi İmranlı Sivas Sivas Tanıtımı 20 Ocak 2011
Counter Strike 1.5 Görünmezlik Şifresi Counter Strike Özel 22 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş