Görünümünüze Leke Düşüren Küçük Hatalar

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 1 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Görünümünüze Leke Düşüren Küçük Hatalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Görünümünüze Leke Düşüren Küçük Hatalar

  SORUN

  Gözlerinizi Olduğundan Küçük Gösteren Göz Makyajı
  Dumanlı ve yoğun göz makyajı, gece dışarı çıkarken uygulanabilecek en ideal seçeneklerden biridir . Ancak çok koyu veya amatörce yapılan makyaj gözlerinizdeki beyaz rengin yok olmasına ve daha küçük görünmelerine sebep olabilir.

  [​IMG]

  ÇÖZÜM: Dumanlı göz etkisini yaratabilecek tek renk siyah değil. Makyaj artisti Maral Balian, özellikle simli gri farların gözleri küçültmeden cazibeli bir etki yarattığını belirtiyor. Öncelikle üst ve alt kirpik diplerinize ince bir şerit halinde siyah kalem çekin. Ardından göz kapaklarınıza gri göz farı uygulayın.
  Eyeliner fırçası yardımıyla siyah kalemin üzerinden geçerek daha aydınlık bir etki yaratabilirsiniz. Keskin hatları yok etmek için rengi olabildiğince dağıtın. Simli beyaz bir göz farını gözlerinizin iç kısımlarına uygulayarak iyice ortaya çıkmalarını sağlayabilirsiniz.

  SORUN
  Farklı Tonlara Sahip Yüz ve Vücut Renkleri
  Otobronzan kullanmak konusunda profesyonel olsanız bile, daha fazla yıkandığı ve peeling uygulandığı için yüzünüz vücudunuzun geri kalanına göre daha soluk bir renge sahip olacaktır. Bu da yüzünüz ve vücudunuz arasında ton farklılıklarının oluşmasına neden olur.

  ÇÖZÜM: Oluşan bu farklılığı bronzlaştırıcı pudra kullanarak hafifletebilirsiniz. Makyaj artisti Rick DiCecca, pembe alt tonlara sahip bronzlaştırıcı pudraların portakal renkli görünümü engelleyeceğini belirtiyor. Bu pudrayı alnınıza, burnunuza, elmacık kemiklerinize ve çene kemiğinizin hizasından boynunuza doğru uygulayın. Bu anahtar noktaları harmanlayarak tek renk bir görünüme sahip olabilirsiniz.

  SORUN
  Ruj Bulaşan Dişler
  Dünyaca ünlü yıldızların vazgeçemediği ve ödül törenlerinde de sıklıkla tercih ettiği koyu kırmızı rujların çekiciliğinizi artıracağı kesin. Ancak her nedense dişler bu rujların koyu pigmentlerini bir mıknatıs gibi kendilerine çekiyor. Dünyaca ünlü kozmetik şirketi Coty'nin başkan yardımcısı Alan Farer, kırmızı tonlu rujların diğer soluk renklere göre üç kat daha fazla pigment içerdiklerini belirtiyor. Bu nedenle beyazın üzerine bulaşan kırmızı; pembe veya daha doğal bir renkten daha fazla dikkat çekiyor.

  ÇÖZÜM : Ünlülerin makyaj artisti Brett Freedman'ın önerisine kulak verin: Rujunuzu uyguladıktan sonra üstündeki fazlalığı emici kağıtlar yardımıyla alın. Ardından pamuklu bir çubuğun bir ucunu dişlerinizin üzerinde gezdirerek bulaşan renk pigmentlerini temizleyin. Diğer ucunu vazeline batırın ve hafifçe dişlerinize sürün. Bu bariyer, rujun beyaz dişlerinize bulaşmasını engellerken gülüşünüzün daha parlak olmasını sağlayacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Görünümünüze Leke Düşüren Forum Tarih
Yağ Lekesi Nasıl Temizlenir Yağ Lekesi Nasıl Çıkar Pratik Bilgiler 1 Eylül 2013
Atatürkün Lekesel Portresi Resmi Atatürk Hakkında Herşey 24 Aralık 2012
Memleketçi Edebiyat Nedir - Memleketçi Edebiyat Hakkında Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 5 Kasım 2012
Kalem Lekesi Nasıl Çıkar? Pratik Bilgiler 30 Ekim 2012
Cahit Sıtkı Tarancının Memleket İsterim Şiiri Şairlerimiz Ve Şiirleri 24 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş