Gökkuşağını Kovalamak Kitap Özeti - Richard Collins

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 15 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Gökkuşağını Kovalamak Kitap Özeti - Richard Collins konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gökkuşağını Kovalamak Kitap Özet - Richard Collins Kitapları - Gökkuşağını Kovalamak Kitap Tanıtım - Gökkuşağını Kovalamak Kitap Fiyatı - Gökkuşağını Kovalamak Ön Okuma  Kitap Özet

  Okulu yeni bitirmiş olan 19 yaşındaki umarsız, tasasız, ben merkezci bir genç olan Daniel, evden uzaklara amaçsızca fakat aslında bir arayış içinde yolculuk etmektedir.

  Bir gün otobüs beklerken Lizzie adlı iki çocuklu bir kadın, ihanetlerinden dolayı kızıp geride bıraktığı eşine bir not iletmesini rica eder ve böylece Oliver ile yolları çakışır. Daniel, eşini yakalayıp ailesine kavuşmak isteyen fakat bir ayağı alçıda olan Oliver'a birkaç saat için şoförlük etmeyi kabul eder. Böylece karısı Lizzie'nin durma ihtimali olan heryerde durarak, heryerde kırmızı arabayı arayarak, köyler, şehirler ve farklı doğal ortamlarda ilerleyen uzun bir yolculuk başlar.

  Yolculukları sırasında arkadaşlığı, sevgiyi keşfederler. Daniel, yetişkinlerin de şu anı yaşadıkları bir hayatları olduğunu, Oliver da gençlerin de bir geçmişi olduğunu öğrenir. Hem dışa hem de kendi iç dünyalarına bir yolculuk gerçekleşmektedir. Bu, Daniel için evden uzağa, Oliver içinse eve doğru gerçekleşen bir yolculukken, aslında her ikisinin de aynı yöne yolculuk ettiklerini, aynı hedefin peşinde olduklarını fark ederler.


  [​IMG]

  Gökkuşağını Kovalamak

  Richard Collins
  · Anemon Yayınları
  · Basım Tarihi : 02 - 2011
  · ISBN : 9786055476052
  · Sayfa Sayısı : 296
  · Etiket Fiyatı : 15.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş