Gökçek'ten kadınlara belediye meclisinde kontenjan

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda NeslisH tarafından 24 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Gökçek'ten kadınlara belediye meclisinde kontenjan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA) –Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini, kadınlara belediye meclis üyeliklerinde yüzde 20 oranında kontenjan tanınması için karar alacaklarını söyledi.

  Gökçek, AKP Kadın Kolları tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı. Altınpark'ta düzenlenen toplantıya Gökçek'in eşi Nevin Gökçek'te katıldı. Başkan Gökçek, burada yaptığı konuşmada, seçim çalışmalarında hanımlara çok iş düştüğünü, hanımların aktif olmasına rağmen, geldikleri konumun hiç de hak ettikleri bir yer olmadığını söyledi. Kadınların siyasette yolunu açmak üzere yeni bir karar alacaklarını belirten Gökçek, şunları söyledi :

  “Hanımların bugüne kadar siyasetteki yeri, çalışma olarak mükemmel ama onun karşılığını alma noktasında son derece zayıf bir yerde görüyoruz. Onun için mücadele başlattık. Partide de bunu dile getirdim ve ‘belediye meclis üyeliklerinde hanımlara en az yüzde 20 oranında yer alsın' dedim. İl başkanlarımızla da bu konuda ittifak halindeyiz. Merkez Yürütme Kurulu'nda bu yönde bir karar çıkacak.”

  Kadınların seçim çalışmalarında aktif ve başarılı olduğunu kaydeden Gökçek, “Şuanda burada Ankara'nın en güçlü kadrosu var. Siz karar verirseniz Ankara'yı açık ara alırız” diye konuştu.
   

Bu Sayfayı Paylaş