Gökçeköy Köyü Hakkında Bilgi Şalpazarı Trabzon

'Trabzon Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 17 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Gökçeköy Köyü Hakkında Bilgi Şalpazarı Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gökçeköy Köyü - Şalpazarı İlçe Köyleri - Gökçeköy Köyü Hakkında Bilgiler - Gökçeköy Köyü Resimleri
  İl: TRabzon

  İlçe : Şalpazarı

  İle Uzaklığı : 83 Km

  İlçeye Uzaklığı : 23 Km

  Rakım : 1050 m


  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir. ancak etrafının tamamen dağlarla kapalı bir durumda olması ve yüksek dağların arasında olması sebebiyle köyde sis yaz aylarında hiç eksik olmaz neredeyse.

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yaygındır.kıl keşisi 90'lı yıllara kadar hayli yaygındı ancak bu gün daha kalmadı.arıcılık oldukça yaygındır. gökçeköy balı oldukça meşhurdur.arıcılıkla geçimini sağlayan epeyce aile vardır.

  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.muhtarlar ve getirdikleri hizmetler bakımından oldukça şanssız bir köydür.kalabalık bir köy olmasına rağmen bir türlü hakettiği noktaya gelememiştir gökçeköy. ileriki yıllarda yayla turizmi için parlak bir gelecek bekliyor Gökçeköyü.

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. köyde ayrıca cep telefonu baz istasyonu da mevcuttur. köyün girişindeki "şıhkıranı" mevkii bir kesişme noktasır ve burda birden fazla bakkal ve çayevi, kasap vb. bulunmaktadır.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  Gökçeköy Köyü İle İlgili Resim ve Bilgileri Bu Konu altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş