Göcenovacığı Köyü Merkez Çorum

'Çorum Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Göcenovacığı Köyü Merkez Çorum konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göcenovacığı Köyü biilgileri - Göcenovacığı Köyü tanıtım - Göcenovacığı Köyü resimleri  Göcenovacığı, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  köyün adı önceden yörede tavşan yavrularına göcen dendiğinden köyün dağda olmasına ragmen ova gibi bir yer oldugundan ismi göcenovacığı olmuştur

  köyün geleneksel yemeği keşkektir

  ===Coğrafyası Daglık bir alana sahip yerleşim yeri oldukça düzgün ve sert zemin üzerindedir etrafı agaçlarla kaplıdır.Dagların da genellikle meşe agcı bulunmaktadır.köye ait bir göl bulunmaktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.yazları kurak ve yağışsız kışları ise soguk ve sert gecen bir iklime sahiptir.genelde ilkbaharda yağış alır
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 628
  2000 380
  1997 402
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:
  Seçim Yılı Muhtar
  2009 Mstafa İLHAN
  1999 MEHMET DEMİRAY
  [[1994] SABRİ ERGİN
  1989 SABRİ ERGİN
  1984 bahri saçar
  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.köy muhtarlık odası ve misafirhanesi vardır.camisi 2005 yılında yenilenmiştir.Cami köyün yetiştirdiği hayırseverler tarafından yaptırılmıştır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş