Göbek Eriten Mekik Hareketleri Nasıl Yapılır

'Diyet Beslenme' forumunda DeMSaL tarafından 6 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Göbek Eriten Mekik Hareketleri Nasıl Yapılır konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  göbek eriten egzersizler - karın bölgesi eritme - göbek eritme hareketleri
  “Göbek Yağları“ndan kurtulmak, “Göbeğinizi eritmek” ve daha şekilli bir karın bölgesi için doktor Ender Saraç Göbek eritici egzersiz hareketlerinin nasıl yapılması gerektiğini açıkladı.

  Mekik hareketi ve uygulanışı;

  Mekik hareketinin doğru şekilde uygulanması göbek yağlarından kurtulmak için oldukça önemlidir. Hareket için ilk önce sırt üstü yatarak dizlerinizi birleştirip ayaklar birbirine paralel, tabanları yere temas edecek ve eller ensede birleşecek şekilde pozisyon alınır. Daha sonra hızlı ve sık hareketler ile karın bölgesinde yanma hissedinceye kadar sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer ortalama 40 50 adet mekik hareketini yapabilirsiniz. Bu hareket karın bölgesindeki kaslarınızı güçlendirerek göbek eritmede yardımcı olmak ile beraber karın bölgenizdeki yağ dokusunu harekete geçirerek yağların erimesinde yardımcı olur.

  Bel kasları için mekik hareketi uygulanışı;

  Bel kaslarınızı kuvvetlendirmek için ise yine normal mekik pozisyonu alıyoruz, farklı olan ise bir taraftaki dirseğinizi diğer taraftaki dizinize değecek şekilde hareketi uyguluyoruz. Bu mekik hareketinide kendinizi fazla zorlamadan ilkinde olduğu gibi karın bölgenize yanma hissedecek kadar yaparak bırakabilirsiniz. Bu mekik hareketi ile karın yan bölgelerinizdeki kasları çalıştırabilir, fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

  Sopalı mekik hareketi;

  Sopalı mekik hareketinde ise yine duruş pozisyonumuzu aynı şekilde alarak sopayı ense köküne yerleştirip 2 ucundan tutarak harekete başlıyoruz. Hareketi ise bel kasları için mekik hareketi gibi sağa ve sola döner şekilde kalkarak yapıyoruz. 4-5 dakika kadar hareketimize devam ettikten sonra bitiriyoruz. Bu hareketise karın bölgesi ve yan kısımlarının şekillenmesi, göbek yağlarının erimesinde yardımcıdır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Göbek Eriten Mekik Forum Tarih
İbrahim Saraçoğlu Göbek Yağı Eriten Doğal Kür Güzellik & Bakım 27 Haziran 2011
Göbek eriten diyet ve egzersizleri Nelerdir Diyet Beslenme 15 Şubat 2009
Göbek eriten diyet Diyet Beslenme 1 Ocak 2009
İşte göbek yağını eriten gıda ! Genel Sağlık 11 Ağustos 2008
Göbek Eritme Hareketleri, Göbek Eritmek için Hareketler Diyet Beslenme 6 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş