Göğüs küçültme ve göğüs büyültme estetiği

'Güzellik & Bakım' forumunda UquR tarafından 21 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Göğüs küçültme ve göğüs büyültme estetiği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Büyük göğüsleri küçültmek için yapılan ameliyat, bir ilâ üç saat ka*dar sürer. Bu küçültme işlemi operatör için de oldukça zor bir ameliyattır. Göğ*sün yağlı dokusundan, bazen her meme den bir kiloya kadar parça çıkartılarak memenin hacmi küçültülür ve göğseyeniden biçim verilerek yukarı doğru kaldırılır. Ameliyat sırasında göğsün uç kısmına da yeni bir biçim verilebilir. Göğse iyi bir biçim verilmişse ameliyat başarılı olmuş demektin. Ameliyat kesiğj çeşitli biçimlerde açılır; bazen ters dön*müş T biçiminde, bazen de halelerdeh koltuk altına doğru dikey olarak gelen bir biçimde kesilir. Meme ucunun çevr^ sine de daire biçiminde bir kesik yapıla*rak, dikilir ve bu bölgeye de biçim veri*lir. Dört ilâ sekiz gün kadar hastanede kalmak gerekir. Sonuç genellikle başarı*lı olur; göğüsler genellikle yeni biçimle*rini korurlar. Bununla beraber, göğsün yarısından fazlası alınamayacağından, çok iri göğüsleri çok fazla küçültme ola*nağı yoktur.
  Sarkık göğüsleri kaldırmak için, meme*ye tekrar biçim vermek veya göğüs deri*sini daha yukarı doğru çekerek yukarı*dan dikmek gerekir.
  Çok küçük göğüsleri irileştirmek için çe*şitli yollar denenmiştir. Karından veya kaba etlerden alınan deri parçaları ekleyerek, silikon ve parafin kullanarak göğüsler büyütülmeye çalışılmıştı. Da*ha sonra, daha değişik bir ameliyat türü bulunmuş, memenin altına yarı akışkan silikon dolu kesecikler veya hiçbir özelli ği olmayan bir sıvıyla dolu baloncuklaı yerleştirilerek göğüsler irileştirilmeye başlanmıştır. Ameliyattan sonra kalan yara izinin boyu beş santimetre kadar ol duğundan bu iz kolay kolay göze çarp*maz. Bu keseciklere karşı vücut tepki göstermez, üstelik göğüslerin görünüşü de oldukça doğaldır. Yusyuvarlak olan göğüsler, biçimlerini, çok az da olsa, za manla değiştirirler. Ameliyattan sonra vücudun tepki göstermesi halinde (yüz*de beş oranında) içeriye konan kesecik*ler kolaylıkla çıkartılabilir. Düz göğüs çatılı, ince derili, kaburgaları gözükecek kadar zayıf kadınlara konu*lan kesecikler, elbise altında pek farkedi lemezlerse de, çıplak olduklarında veya göğse elle dokunulduğunda keseciklerin kenar kısımlarının farkına varılır. İşte bu nedenle, günümüzde yapılan göğüs bü*yütme ameliyatlarında kesecikler meme nfn altına değil, bütün göğsün arkasına yerleştirilmekte ve çok daha doğal bir görünüş elde edilmektedir. Bu ameliyatların tamamen sakıncasız ol dukları söylenemez. Bazı kocalar, bir ya bancı cismin varlığını ve ne kadar ufak olursa olsun, bir yara izini görmeyi hoş karşılamamaktadırlar. Nitekim bu kpnuda, bir iç. salgıbezleri uzmanı “eğer amaç sadece vücudun gö*rünüşünü güzelleştirmek ise ameliyat ye y rine, iyi bir sutyen takılması çok daha doğru olur” demektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Göğüs küçültme göğüs Forum Tarih
Göğüs kafesinde kaç kemik bulunur? Genel Sağlık 26 Haziran 2015
Göğüs Boşluğunda Bulunan Organlar Nelerdir Konu Dışı Başlıklar 6 Mart 2012
Solgun Göğüslü Yassıkuyruk Hakkında Bilgi Kuşlar 15 Şubat 2012
Dr.ahmet Filiz Göğüş İlköğretim Okulu Bilgileri Gölbaşı Ankara Ankara Tanıtımı 15 Eylül 2011
Göğüs, Omuz ve Karın Kaslarını Çalıştırma Yöntemleri El Ayak ve Vücut Bakımı 29 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş