Göçeri İlköğretim Okulu Kahta Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Göçeri İlköğretim Okulu Kahta Adıyaman konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göçeri İlköğretim Okulu Hakkında - Göçeri İlköğretim Okulu Tanıtım - Göçeri İlköğretim Okulu Resimleri - Göçeri İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri  [​IMG]

  Okulun temeli, 1960'lı yılların sonlarında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından "Göçeri Ziraat Okulu" olarak açıldı. Pansiyon ve derslik binaları, jeneratörü ve diğer bütün donanımı ile 1969' da bitirildi. Fakat bir türlü amacı doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetlerine geçemedi. Okul yapıldığı zaman ilçe merkezine 15 km uzaklığında iken Atatürk Barajı'nın sularının yükselmesiyle bu uzaklık 45-50 km' ye çıktı. Böylece konumu elverişsiz bir hale geldi. Buna çevrenin baskıları da eklenince okul bir türlü faaliyete girmedi.Tesisler uzun bir süre korumasız ve atıl bir şekilde bekledi. 1982 yılında Tarım Bakanlığı tarafından "Yatılı İlköğretim Bölge Okulu " olarak açılmak şartı ile bir protokolle Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi. 1994 yılında ilköğretim okulu olarak hizmete giren okul, 1997-1998 yılında taşımalı ilköğretim okuluna dönüştürüldü.Şu anda 31 köyün öğrencileri taşımalı sistemle okula getirilerek burada kendilerine eğitim verilmektedir.Bunlardan 6 köyün öğrencilerine 1. kademede de eğitim-öğretim yapılmaktadır.


  Göçeri İlköğretim Okulu Adıyaman Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Göçeri İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Göçeri İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Göçeri İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Göçeri İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADIYAMAN / KAHTA

  Adı: GÖÇERİ İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Göçeri Köyü Kahta / Adiyaman

  E-mail Adresi :Bilgi Yok

  Web Adresi :
  http://okulweb.meb.gov.tr/02/06/625709/  [​IMG]  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Göçeri İlköğretim Okulu Forum Tarih
Göçeri İlköğretim Okulu Konya Hüyük Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Ağustos 2010
Göçeri Köyü Merkez Kütahya Kütahya Tanıtımı 9 Nisan 2010
Göçeri Köyü Hamamözü Amasya Amasya Tanıtımı 26 Mart 2010
Göçeri Köyü Kahta Adıyaman Adıyaman Tanıtımı 5 Mart 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş