Friedrich August Kekule Kimdir - Friedrich August Kekule Biyografisi

'Düşünürler-Filozoflar' forumunda Mavi_inci tarafından 21 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Friedrich August Kekule Kimdir - Friedrich August Kekule Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Friedrich August Kekulé Kimdir - Friedrich August Kekulé Biyografisi

  Friedrich August Kekule


  Friedrich August Kekule tarihi: 7 Eylül-1829
  Doğum Yeri: Darmstadt, Almanya
  Öldü: 13-Temmuz-1896
  Ölüm yeri: Bonn, Almanya
  Din: Agnostik
  Irk ya da Etnik köken: Beyaz
  Meslek: Kimyager

  Uyruk: Almanya
  Yönetici özeti: kimyasal yapısı Teorisi

  Alman kimyacı Friedrich August Kekule değerlik belirlenen karbon ve bu değerlik önerme ilk bilim adamı oldu molekülleri analiz etmek ve atomların kadar bağlantıyı nasıl göstermek kullanılabilir (sayısı ve bir atomun en dış kabuğundaki elektronların bileşik oluşturan yetenek) onları denilen her karbon "zincirleri", ya da diğer "iskeletleri."

  onun çalışmaları başladığında, malzemelerin atom yapısı bilinmeyen ve neredeyse bilinemez kabul edildi. O, mimari çalışma umuduyla Giessen Üniversitesi katıldı ama kendisi de okulun en ünlü kimyager Justus Liebig etkisi altında geldiğinde farklı bir yöne çekme bulundu. atom ve zincirleri oluşturmak için diğer atomlarla kombine olabilir reaksiyon ürünleri bu yakın gözlem atom yapısı hakkında yeni bilgiler elde edilebilir kimyasal yapısının devrimci bir yeni teori ve hamile 1855 Kekule yılında amatör bir mimarın bakış açısıyla kimya bakıyorum. O daha sonra Londra'da çift katlı otobüsün üst koltuklarda bindi olarak o masalı onun tellings bazı veya şömine önünde uykuda-yarısında düştü gibi fikri bir rüyada kendisine geldiğini iddia etti.

  atomicity doktrini zaten 1858 Kekule Hangi, bir tetravalan elemanı olarak karbon ilgili nedenleri verildikten sonra, o ileri atomların birbirine bağlayan ünlü eseri doktrininin temel özellikleri belirlenen bir bildiri yayınladı E. Frankland tarafından telaffuz edilmişti. O ve çeşitli karbon atomları içeren maddeler her karbon atomunun akrabalıklar bazı madde bulunan diğer elementlerin atom ilgileri bağlı olduğu kabul edilmelidir belirtti diğer akrabalıklar eşit sayıda bazı karbon atomları. Basitiyle iki karbon atomu sadece kalan ve birlikte iki atomlu tutmak dolu bir birine yakınlığı iki atomun akrabalıklar ve bu nedenle diğer afinite biri, iki bağlı olduğunu Yani kombine olmasıdır diğer altı elementlerin atomlarını için kullanılabilir. Sonraki basitiyle, iki yakınlık birimlerinin karşılıklı değişimi üzerinde oluşur ve böyle devam eder.

  Bu anlayış içinde led sırayla onun "kapalı zincir" ya da "organik kimya bütün aralığında bulunacak tahmini en parlak parçası" olarak anılmıştır benzen anayasanın "halka" teorisi ve bu Kekule açtı kimyasal sentezi ve yıkımı yeni yöntemlere aromatik bileşikler ve genel olarak anayasanın aydınlatılması, ve sayısız organik organları ve onların karşılıklı ilişkileri kompozisyon daha derin bir içgörü için özel için. Kekule anıt Profesör FR Japp, o Aralık 1897 15'inde Londra Chemical Society önce teslim ders üç-modern organik kimya dörtte, doğrudan veya dolaylı Kekule's benzen teorisinin ürün olduğunu ve ilan, rehberlik ve ilham olmadan bugünkü formunda kömür katranı renkleri ve yapay terapötik ajanların sanayi ve akıl almaz uzantısı olurdu.

  1859 yılından itibaren o başlık kimya kitabı Organik Kimya (Organik Kimya Ders Kitabı) altında kılavuzları bir dizi yayınladı. O 1860 Karlsruhe Kongresi, atom ağırlıklarının mevcut anlayış ilk mutabık olduğu Avrupa kimyagerler bir toplantıda önemli bir organizatör oldu. 1865 yılında benzen halkası yapının ilk doğru analiz yayınladı. 1876 ​​yılında, kızamık ile vuruldu o asla onun sağlık kurtarılan bir yirmi yıl daha yaşadı olsa ve başka önemli bilimsel çalışmalar yaptı.

  O Ağustos Kekule ve Stradonitz olma, 1895 yılında Kaiser Wilhelm tarafından yüceltilmelidir oldu. O 1896 yılında öldü, birkaç yıl önce Nobel Ödülleri ilk, ama verildi talebeleri Jacobus H. van 't Hoff ve Emil Fischer Kimya ilk iki Nobel ödülü idi. Oğlu Stephan Kekule Stradonitz ne hala kullanılan atalarının sıralandıran bir sistem tasarladılar saygın bir soy izleme uzmanı.


   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Friedrich August Kekule Forum Tarih
Friedrich Von Schiller Kimdir Kısaca Hayatı Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 14 Ağustos 2013
Friedrich Nietzschein Sözleri - Friedrich Nietzsche Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 21 Eylül 2011
Friedrich Engels Kimdir - Friedrich Engels Hayatı Düşünürler-Filozoflar 17 Haziran 2011
Georg Wilhelm Friedrich Hegel Kimdir - Georg Wilhelm Friedrich Hegel Hayatı Düşünürler-Filozoflar 17 Haziran 2011
Friedrich Schiller Kimdir - Friedrich Schiller Hayatı Düşünürler-Filozoflar 15 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş