Fransa tarihinin en büyük mücevherat soygunu

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 5 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Fransa tarihinin en büyük mücevherat soygunu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  PARİS (İHA) - Fransa'nın başkenti Paris'te silahlı soyguncular, ünlü bir mağazadan, 102 milyon dolar değerinde değerli taş çalarak dünyanın en büyük mücevharat hırsızlıklarından birini gerçekleştirdi. Olayı soruşturan müfettiş ekibinden bir kaynak 4 soyguncunun, uluslararası zengin müşterileri bulunan, Avenue Montaigne caddesi üzerindeki Harry Winston mağazasında sergilenen tüm mücevheratları çaldığını söyledi.

  Kaynak, soygunun çok iyi planlandığını belirterek, hırsızların mağaza çalışanlarından bazılarının isimlerini ve mücevherlerin konulduğu bazı gizli kasaların yerlerini bildiğini ifade etti. Dün yerel saatle 17.30 sıralarında meydana gelen olayda, soygunculardan ikisinin kadın kılığına girdiği, yüksek güvenlik sistemini atlattıktan sonra silahlarını çıkararak, içerde bulunan onlarca çalışanı ve müşteriyi tehdit ettiği belirtildi. Bu sırada diğer soyguncuların da mağazaya girdiği ve içerde rehin aldıkları çalışan ve müşterileri bir köşeye topladıkları ifade edildi.

  Soyguncuların çok kısa sürede 102 milyon dolar değerindeki mücevheratı alarak kayıplara karıştığını belirten polis, bunun Fransa tarihinin en büyük mücevherat soygunu olduğunu söyledi.Fransızca konuşan hırsızların, mağaza içindeki çalışanlardan biriyle işbirliği yapmış olabileceğini belirten polis, hırsızların bulunması için çok kapsamlı bir operasyon başlatıldığını kaydetti. Polis, çalınan mücevheratın, hemen tespit edileceği için Batı Avrupa ülkelerinde satılmasının imkansız olduğunu belirterek, soyguncuların mücevheratı yurtdışına çıkarabileceğini söyledi. Aşırı lüks mücevheratın satıldığı Harry Winston, geçtiğimiz yıl ekim ayında da silahlı hırsızlar tarafından soyulmuş, hırsızlar yaklaşık 10 milyon euro değerinde mücevherat çalmıştı. Sigorta firması hırsızların bulunmasını sağlayacak bilgi verene 500 bin dolar mükafat teklif etmiş ancak hırsızlar yakalanamamıştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fransa tarihinin büyük Forum Tarih
2013 Fransa Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 16 Temmuz 2012
Fransa Bayrağının Anlamı Nedir? Seviyeli-Ciddi Konular 6 Nisan 2012
Fransanın Tarihi Hakkında Bilgi Ülkeler Coğrafyası 25 Ocak 2012
Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 25 Ocak 2012
Fransanın Tarihi Ülkeler Coğrafyası 16 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş