Fotoğraflarınızdan Sıçrayın - Photoshopla Çok Güzel Çalışmalar

'Photoshop Dersleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 30 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Fotoğraflarınızdan Sıçrayın - Photoshopla Çok Güzel Çalışmalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fotoğraflarınızdan Sıçrayın - Photoshopla Çok Güzel Çalışmalar  Fotoğraflarınızdan Sıçrayın Bu tutorial sayesinde istediğiniz her şeyi resimlerin içinden fırlıyormuş gibi gözükmesini sağlayacaksınız.

  [​IMG]

  1. Adım :

  İstediğiniz bir resminizi Photoshop 'da açın, background layer üzerinde iken mouse ile sağ tıklayarak layer ınızı duplicate edin, ilk layer ı silin ve yeni bir layer oluşturun. Aşağıdaki resimde olduğu gibi bir layer görüntüsüne sahip olacaksınız

  [​IMG]

  2. Adım :

  Şimdi ise yandaki araç menüsünden Rectangular Marquee Tool aracını seçin ve superman layer üzerinde iken aşağıdaki resimdeki gibi bir dikdörtgen oluşturun ve içini de beyaz renkle doldurun ( Alt + Backspace )

  [​IMG]

  3. Adım :

  Sonra yine Rectangular Marquee aracı ile beyaz dikdörtgenin üzerine çok az daha küçük bir dikdörtgen çizin ve Erase Tool aracı ile bu dikdörtgenin içini silmeye başlayın ( Backspace tuşuna basarak da silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. )

  [​IMG]

  4. Adım :

  Sonra oluşturduğunuz içi boş çerçeveli dikdörtgen seçili iken Edit > Transform > Perspective yapın ve aşağıdaki resimde olduğu gibi bir perspektif oluşturun.

  [​IMG]

  5. Adım :

  Araç menüsünden Erase Tool aracını seçin ve aşağıdaki resimde olduğu gibi çerçevenin sol kısmının birazını Superman gözükecek şekilde silin.

  [​IMG]

  6. Adım :

  Background copy layer seçin ve Erase Tool aracı ile bütün background silin, tabi ki çerçeve ve Superman hariç. Sonra alttaki resim gibi bir görüntü yakalayacaksınız.

  [​IMG]

  7. Adım :

  Background copy altında başka bir layer yaratmış olun.

  [​IMG]

  8. Adım :

  En alttaki layer seçili iken Edit > Fill yapın.

  [​IMG]

  9. Adım :

  Aşağıdaki açılan tablodaki renk değerlerini üzerlerine tıklayarak verin veya istediğiniz başka bir rengi verin.

  [​IMG]

  10. Aşama :

  Sonuç böyle olacaktır.

  [​IMG]


  Alıntıdır
   

Bu Sayfayı Paylaş