Fotoğraf Sergisi Samsun "Babam ve Ben"Samsun BauMax'ta Açıldı

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Mavi_inci tarafından 8 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Fotoğraf Sergisi Samsun "Babam ve Ben"Samsun BauMax'ta Açıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  "Babam ve Ben" Fotoğraf Sergisi Samsun BauMax'ta Açıldı
  Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger, Samsun Milletvekili, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsun Ticaret ve Sanayi OdasıAvusturya'ya işçi olarak giden ilk kuşağın yaşam hayali ile ikinci kuşağın çatışmasını çarpıcı 40 fotoğrafla anlatılıyor. Sergi 14 Ekim tarihine kadar bauMax Samsun Mağazası'nda sanat severlerin beğenisine sunulacak.

  İstanbul'daki Avusturya Kültür Ofisi'nin katkılarıyla hazırlanan ve açılışını Avusturya Dışişleri Bakanı Michael Spindelegger'in yaptığı sergi, Türkiye ile Avusturya arasındaki köklü ilişkilerin bir yansıması niteliği taşıyor.

  İki kuşağın göçmenlikle imtihanı


  Fotoğraf çekmeyi babası Hıdır Emir'den öğrenen Mehmet Emir, bu sergide birinci kuşağın yaşam hayali ile ikinci kuşağın çatışmasını babasının ve kendisinin çektiği 40 fotoğrafı bir arada sunarak göstermeyi hedefliyor. Babasının fotoğraflarının renkli, kendi çektiklerinin ise siyah beyaz olduğuna dikkat çeken sanatçı "Babam Türkiye'de sayılan biri olduğundan fotoğraflarında çok ağır bir işte ve kötü şartlarda yaşadığını göstermek istememişti." diyerek kendi kuşağının daha gerçekçi bir bakış açısına sahip olduğunu ima ediyor.

  Avusturya'daki Türk göçmenlerin yaşamlarından kesitlere tanıklık edeceğiniz "Babam ve Ben" 14 Ekim 2010 tarihine kadar bauMax Samsun mağazasında gezilebilecek. Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, bauMax Türkiye Genel Müdürü İbrahim Ayan ve Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Emir'in katılımı ile açılan sergide Mağazası'nda sanat severlerin beğenisine sunulacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fotoğraf Sergisi Samsun Forum Tarih
Dünya Basın Fotoğrafları Sergisi 2009 Açıldı Kültür Sanat Haberleri 24 Aralık 2009
Mehmet Günyeli / Yiğit Yazıcı Fotoğraf ve Resim Sergisi Kitap, Resim ve Dergi 10 Aralık 2008
Sizce bu fotoğraftaki mesleği ve yaptıkları iş ne olabilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014
Öğretmenler Günü Fotoğraflar Resimler Diğer Resimler 26 Ekim 2013
Orman Haftası İle İlgili Fotoğraflar, Orman Haftası Resimleri Doğa Manzara Resimleri 14 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş