Ford Tourneo Connect Cenevre'de Sahneye Çıktı

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Siraç tarafından 6 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Ford Tourneo Connect Cenevre'de Sahneye Çıktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ford Tourneo Connect Cenevre'de Sahneye Çıktı

  Konsept Tourneo Connect BEV, ticari elektrikli araç teknolojisinin kombi modele nasıl uygulanacağının mükemmel bir örneği. Araçtaki BEV teknolojisi, merkezi İngiltere'de bulunan Tanfield Grubu'nun iştiraki olan Smith Electric Vehicles tarafından geliştirilmiş.

  [​IMG]


  Ford Avrupa Başkanı ve CEO'su John Fleming tarafından 2009 Cenevre Motor Show'da duyurusu yapılan yeni konsept Tourneo Connect BEV, ticari BEV teknolojisinin karma bir modele nasıl uyarlanabileceği konusunda mükemmel bir örnek oluşturuyor.
  [​IMG]

  Konsept aracın henüz Türkiye ve Avrupa'da satışıyla ilgili kesin bir karar olmamakla birlikte, John Fleming kamuoyunun ilgisine bağlı olarak bu aracın üretimine geçilmesi yolunda karar verebileceklerini belirtti: “Bu konsepte yönelik olarak kamuoyundan ve basından gelen tepkileri, görüşleri dikkatle izleyeceğiz. Yeterince ilgi olduğu takdirde bu aracın üretim bandına girmesi için planlar hazırlayabiliriz.”
  [​IMG]

  Fleming, henüz bir konsept model olmasına rağmen, yeni Tourneo Connect BEV'in taksi, otel aracı veya şehir içi taşıma aracı olarak kullanılmak açısından ideal bir çözüm olduğunu söyledi.

  Smith Electric Vehicles halen Avrupa'da Ford Transit ve Transit Connect ticari araçlarını BEV teknolojisine uyumlu hale dönüştürerek satışa sunuyor. Şirket ayrıca 2010 yılında yeni Transit Connect'in Kuzey Amerika pazarı için BEV teknolojisine uyarlanması planında Ford'un iş ortağı oldu.

  Şirket İngiltere ve Avrupa pazarlarında bugüne kadar onbinlerce araca elektrik motoru sağladı. Smith halen filo müşterileri için Ford Transit orta boy ticari araçlara elektrikli motor modelleri sağlıyor. Ayrıca bu yıl içinde Ford Transit Connect küçük ticari araç kategorisinin elektrik modelini sunacak. Konsept Tourneo Connect BEV bu teknolojiyi kullanıyor.

  Konsept Tourneo Connect BEV için en son elektrikli motor teknolojisi tercih edildi. 21 kWh'lık Lithium-Ion Fosfat akü paketi, 50 kW'lık kalıcı manyetik motoru sürecek gücü biriktirirken; arabanın torku şaftlara tek hızlı bir şekilde iletilir. Smith Electric Vehicles bu düzenlemeyi kullanarak 160 kilometrelik bir azami menzile ve saatte 113 km hıza ulaşmayı hedefliyor.

  Küresel Düzeyde Sürdürülebilir Hareketlilik Taahhüdü
  Küresel Transit Connect'in kullanımı, Ford'un dünya çapındaki pazarlama fırsatlarından yararlanabilen ürünler sunma kapasitesini gösteriyor.

  Ford Motor'un elektrifikasyon atağında güç kaynağını “One Ford” küresel ürün vizyonu oluşturuyor. Şirketin geçen Ocak ayında Kuzey Amerika Uluslararası Oto Show'da açıkladığı iddialı yeni elektrikli araç planı kapsamında bir dizi saf akülü araç, hibridler ve dışarıdan da şarj edilebilen hibridler yer alacak. Bunlar öncelikle ABD pazarına sunulacaklar. 4 yıllık bir vade içinde de dünyanın diğer bölgelerinde piyasaya çıkacaklar.

  Şirketin uygun maliyetli, sürdürülebilir hareketlilik konusundaki yaklaşımı Avrupa'da kısa vadede, Ford Flexifuel araçların genişletilmiş serisi olan Ford ECOnetic ultra-düşük CO2 dizel modellere dayanacak. 2010'dan itibaren ise Ford EcoBoost doğrudan benzin enjeksiyonlu turbo motorlar bu yaklaşımın odağında olacak. Bu modeller, araç tipine bağlı olarak % 20'ye kadar yakıt ekonomisi ve % 15'e kadar CO2 azalması sağlayacaklar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ford Tourneo Connect Forum Tarih
Atom Teorileri, Modelleri, Dalton, Thomson, Rutherford, Bohr Atom Modelleri Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 10 Ağustos 2012
2012 Model Ford Focus Sedan Fiyatı Özellikleri Motorlu Araçlar Dünyası 28 Ocak 2012
2012 Model Ford Ecosport Motorlu Araçlar Dünyası 11 Ocak 2012
2013 Model Ford Fusion Sedan Resimleri Özellikleri Motorlu Araçlar Dünyası 10 Ocak 2012
1956 Model Ford Fairlane Victoria Resimleri Tuning 8 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş