Fondöten Seçimi ve Kullanımı

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 4 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Fondöten Seçimi ve Kullanımı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fondöten Seçimi ve Kullanımı


  Fondöten makyajın en önemli öğesidir. Üstüne hangi ürünü kullanırsanız kullanın, makyajda temel olan fondöten iyi değilse, başarılı ve güzel görünen bir makyaj yapmanız mümkün değildir. Cilt tipinize uygun olanı seçin.
  Fondöten Seçimi ve Kullanımı
  [​IMG]


  Yeterince kapatıcı, örtücü olan fondötenlerin arasında, hepsi bir arada olanlar, sıvı ve pudra karışımından oluşurlar ve her fiyata uygun olanı bulmak mümkündür.
  Satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, cilt renginize uygun olanı almaktır. Özellikle mağazalardaki ışık sizi yanıltabilir. Gün ışığındaki renginize bakıp seçiminizi buna göre yapmalısınız. Kış ve yaz aylarında kullanacağınız fondöten farklılık gösterecektir. Yazın cildinizin rengi koyulaşacağından, daha koyu renk bir fondöten edinmelisiniz. Tavsiyemiz, her zaman elinizde iki renkte fondöten bulunmasıdır. Birincisi cilt renginizde olan, ikincisi koyu renk olan. Normal zamanda da yüzün saklamak istediğiniz ve iri olan kısmına koyu fondöten sürerek geri plana atıp, açık renk olanı daha çökük olan ve öne çıkarmak istediğiniz bölümlerde kullanabilirsiniz.
  Her cildin fondöten ihtiyacı farklıdır. Cildinize göre seçmeniz gereken fondöten şöyle olmalıdır:
  Hassas ve çabuk kızaran ciltler, alerji yapmayan fondöten
  Yağlı cilde sahip olanlar, yağsız fondöten
  Kuru ciltler, yağ ve su bazlı fondötenler
  Normal ve karma( yüzün bir kısmı yağlı, bir kısmı kuru ise) ciltler, pudralı fondötenler,
  Lekeli, vitiligolu ciltler ise, susuz fondötenler kullanmalıdır.
  Fondöten renkleri kendi içinde derecelendirilmiştir. Sarı ve pembe tonları baz olan, koyulu ve açıklı renk skalasına sahip fondötenlerin içinden seçim yapmak ve doğru rengi bulmakta zorlanabilirisiniz. Bunu çözmek için, elinize iki ruj alın. Birisi mercan kırmızısı, diğeri ise pembe olsun. Cildinizin tonu kırmızıya daha yakın duruyorsa, sarı bazlı fondötenler; pembeye daha yakınsa, pembe bazlı fondötenlerin içinden uygun tonu seçebilirsiniz.
  Fondöteni uygulamak için belirli teknikler vardır. Mutlaka temizlenmiş ve nemlendirici sürülmüş olan yüzünüze, nemli bir sünger kullanarak, boyun bölgesinden başlayarak yayın. Gıdık kısmında fazlası olanlar, bu bölgeyi gizlemek için, yüzünde kullanacağı fondötenin iki ton koyusunu bu bölgeye sürerek, gizleyebilirler. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken, iki ton arasındaki geçişin çizgi gibi durmamasıdır. Geçişler birbirine yedirilirse başarılı bir sonuç elde edilir.
  Tüm yüz bakım ürünlerinden daha iyi sonuç almak için, uygulamadan önce ürünü ellerinizin arasında ovuşturarak ısıtın. Bu hareket, sıcaklık oluşturur ve ürünün daha rahat yayılmasını sağlar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fondöten Seçimi Kullanımı Forum Tarih
Fondöten Kitabı Pınar Özel Kitap, Resim ve Dergi 19 Ağustos 2010
Fondöten Kullanımı Nasıl Olmalı Güzellik & Bakım 9 Nisan 2010
Fondöten seçmenin - Fondöten seçmenin incelikleri Güzellik & Bakım 19 Aralık 2009
Kapatıcı Ve Fondöten Hakkında Herşey Güzellik & Bakım 17 Kasım 2009
Nasıl Bir Fondöten Kullanmalıyım? Güzellik & Bakım 10 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş