Folder Lock v5.8

'E-F' forumunda Siraç tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Folder Lock v5.8 konusu
  Folder Lock v5.8

  [​IMG]

  Folder Lock v5.8

  Folder Lock yazılımı ile sabit sürücünüzdeki tüm klasörlere, dosyalara, resimlere, dökümanlara ve aklınıza gelebilecek her türlü dosyaya kilit koyabilirsiniz. İsterseniz yazılımın kendi oluşturduğu bir kasaya çok önemli dosyalarınızı atabilir ve insanların görmesini engelleyebilirsiniz. Yazılım şifreleme işlemini 2 saniyede yapacak kadar iddialı ve hızlı. Tek bir fare tıklaması ile şifreleme yapabilecek kadar da basit.

  Dosyaları şifreleme işleminde DOS altından dahi açılmıyor, üstelik sistem kendiliğinden açılıp kapansa bile her seferinde kendiliğinden şifre koruması devreye giriyor. Hem flaş diskleri hemde disket sürücüsünü şifreleyebilme özelliği de bulunuyor. Desteklediği dosya formatları; FAT16, FAT32, NTFS, EFS.
  Folder Lock is fast file-security software that can password-protect, lock, hide, and encrypt any number of files, folders, drives, pictures, and documents in seconds. Locked files are undeletable, unrenamable, unmovable, hidden, and inaccessible.


  You can lock, scramble, or encrypt depending on speed and security. Folder Lock is y portable, so you can protect your files on USB flash drives, disks, CD-RWs, notebooks, and hard disks, and it doesn't require installation on another PC. Folder Lock protects files in Windows, DOS, and Safe modes, even when you change your OS or boot from a disk. Folder Lock doesn't let you delete its own program folder, and it can't be uninstalled without the correct password. Additional options include Stealth Mode, Hacker Attempt Monitoring, Shred files, AutoLock, Auto Shutdown PC, Lock your PC, Erase PC tracks, 256-bit Blowfish Encryption and Context Menu in Explorer.


  Version 5.8.0, Released on November 12th, 2007
  • Major bug-free version with context menu enhancements and better portable drive support for latest versions of Vista.


  HOMEPAGE: http://www.newsoftwares.net


  DOWNLOAD
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Folder Lock Forum Tarih
Folder Lock 6.3.1.0 Indir Güvenlik Programları 1 Aralık 2009
Folder Lock 6.3.0.0 İndir Güvenlik Programları 5 Eylül 2009
Folder Lock 6.2.5 İndir Güvenlik Programları 2 Temmuz 2009
Portable Folder Lock 6.2.5 | 7.44 Mb O-P 10 Haziran 2009
Folder Lock 6.1.7 İndir E-F 16 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş