Fleck - Web Sitelerine Kendi Notlarınızı Ekleyin! Firefox Add

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda UquR tarafından 29 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Fleck - Web Sitelerine Kendi Notlarınızı Ekleyin! Firefox Add konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fleck - Web Sitelerine Kendi Notlarınızı Ekleyin! Firefox Add

  FoxClocks Version: 1.1. Mozilla Firefox 1.5 - 2.0 sürümleri ile uyumlu. 46 KB
  Fleck, surf yapmış olduğunuz web sitelerinde dikkatinizi çeken yerlere not eklemenizi ve bu notları arkadaşlarınızla paylaşabilmenizi sağlayan bir Mozilla Firefox eklentisi.
  Fleck eklentisini yüklemeniz için buraya tıklayın.
  İndirdikten sonra, Firefox’unuzu yeniden başlatarak, eklentiyi aktif hale getirmiş olacaksınız. Fleck’i indirdikten sonra, Mozilla Firefox tarayıcınızın adres çubuğunun sol tarafında aşağıdaki gibi, sarı bir Fleck ikonu oluşacak.
  [​IMG]
  Şimdi sıra geldi, web sitelerine not eklemeye! Bunun için öncelikle, ilginç bir yer gördüğünüz ve bunu dostlarınızla paylaşmayı düşündüğünüz bir web sitesine girin ve üst resimdeki ikona tıklayın. Şimdi, Mozilla Firefox tarayıcınızın alt kısmında, bir kaç tane linkin bulunduğu bir toolbar göreceksiniz.

  Bu toolbar’da, “note” etiketine tıklarsanız, bir pencere açılır. Bu pencerenin içine notunuzu ekleyebilirsiniz. Notunuzu ekledikten sonra aşağıdaki gibi, note etiketinin sol üst kısmındaki çıkıntıyı notunuzun bulunduğu paragrafa getirin. Eğer birden fazla notunuz varsa, sayfadaki notların üst üste gelmemesi ve görüntünün bozulmaması için, “note” etiketini değil, “bullet” etiketini kullanın. Bullet etiketiyle de, rahatlıkla not ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bullet etiketini küçültebileceğinizden dolayı, daha güzel bir görüntü oluşur. Bu nedenle, bullet etiketini kullanmanızı öneririm. Bullet etiketinize, notunuzu yazdıktan sonra, sol üst kısma tıklayarak etiketi küçültün. Bu etiketi, notun bulunduğu yazının üstüne rahatça taşıyabilirsiniz. [​IMG]
  Notlarınızı ekledikten sonra, sıra geldi kaydetmeye ve arkadaşlarınıza göndermeye! Toolbar’daki “save” etiketine tıklayın ve notlarınızı kaydedin. Artık, notlarınızı arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Bunun için, alt toolbar’daki “share” etiketine tıklayın. Aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.
  [​IMG]

  Pencerede gördüğünüz gibi, “from” kısmına kendi e-mail adresinizi, “to” kısmına arkadaşlarınızın e-mail adreslerini, (birden fazla arkadaşınıza gönderiyorsanız, aralarda virgül kullanın) “message” kısmına ise, mesajınızla ilgili bir yazı yazın. Ve send tuşuna basın. “Your share is sent” cevabı alırsanız, notunuz gönderildi demektir. Ancak, e-mail adresinizle ilk defa Fleck’i kullandığınız için Fleck, e-mail adresinize bir link gönderecek ve o linke tıklayıp, e-mail adresinizi onaylamanızı isteyecek. Bunu sadece bir kereliğine yapacaksınız. Bu işlemi yaptıktan sonra, kullandığınız e-mail adresiyle istediğiniz zaman, istediğiniz notları arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Toolbar’da bulunan etiketi, notun bulunduğu web sitesini, - varsa - blogunuza eklemeniz için gerekli linki verir.”History” etiketi ise, son göndermiş olduğunuz notunuzun kaydını tutar.
  Benzer postalar
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fleck Sitelerine Kendi Forum Tarih
Ben Affleck Resimleri Sanatçı-Ünlü Resimleri 11 Aralık 2008
YÖK, vakıf üniversitelerine dur diyecek Eğitim Haberleri 30 Nisan 2010
İnternetteki alışveriş sitelerine talepler arttı İnternet ve Network 1 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş