Flavio Briatore Renault'daki gelişimi övdü

'Diğer Spor Dalları' forumunda Fatma tarafından 13 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Flavio Briatore Renault'daki gelişimi övdü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Renault takım patronu Flavio Briatore, sezona yaptıkları kötü başlangıcın ardından takımın son aylarda kat ettiği ilerlemeden dolayı tüm çalışanları övdü.  [​IMG]

  Fransız ekibi Singapur Grand Prix'den önce sadece bir kez podyum finiş gerçekleştirmesine karşın, eski dünya şampiyonu Fernando Alonso hem Singapur hem de Japonya'da üst üste iki kez podyumun tepesine çıkma başarısı gösterdi. Alonso ayrıca, son altı yarışta tüm rakiplerinden daha fazla puan topladı.

  Renault'nun Fuji yarışında en hızlı araca sahip olduğunu kaydeden Briatore, "Alonso'nun zaferi Renault'nun en az dört veya beş yarıştır çok rekabetçi olduğunun bir kanıtı" dedi.

  Gazzetta dello Sport'a demeç veren Briatore, "Son üç aydır fabrikada gerçekten çok büyük işler yaptık. Şangay'da da yeni şeyler göreceksiniz, araç iyi giderse, pilotlar da başarılı oluyor" diye konuştu.

  Briatore, "Bu kez Singapur'da olduğu gibi fırsatlardan faydalanmak konusunu konuşmuyoruz. Bu defa Renault en hızlı araçtı. 18 tur sonunda Ferrari ve Hamilton'dan daha iyi durumdaydık" dedi.

  Renault'nun 2009 kadrosunun sezon sonunda açıklayacağını belirten Briatore, "Bir kez daha tekrar ediyorum, sürücülerimizi sezon bitiminde açıklayacağız" ifadelerini kullandı
   

Bu Sayfayı Paylaş