Flatout: Ultimate Carnage İnceleme

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda UquR tarafından 15 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Flatout: Ultimate Carnage İnceleme konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  2007’de Xbox 360 için çıkartılan Flatout: Ultimate Carnage, neredeyse bir senelik bir süreden sonra PC için de piyasaya sürüldü. Peki bu bir senelik süre içersinde oyun eskimeye yüz tutmuş bir şekilde aynen mi çıkartıldı, yoksa birtakım geliştirmeler yapıldı mı? Oyunsitesi.com olarak yaptığımız bu incelemede, bu soruya da cevap bulacaksınız.

  Eski oyuncular hatırlayacaktır, 1995 ve 1996 senelerinde Destruction Derby 1 ve DD 2 adında iki oyunla tanışmıştık. Bu seride, size verilen arabayla pist içinde diğer arabalarla çarpışıp son kalana kadar mücadele veriyorduk. Arabamız hurdaya dönse de müthiş bir keyif almış bir şekilde oyunu oynamaya da devam ediyorduk.

  İşte Flatout: Ultimate Carnage, bu tarzı devam ettiren ve günümüz oyun teknolojisi ve anlayışı ile ileri götüren, yenilikler kazandıran bir oyun.

  Anlayacağınız oyun, baştan aşağı hız ve tahribata dayalı. Oyundaki tek amacınız “yarışmak” değil. Öyle değişik modlar var ki, oldukça eğlenceli dakikalar geçirebiliyorsunuz. Örneğin “Beat the Bomb” isimli modda, aracınızdaki bomba patlamadan yarışı tamamlamanız gerekiyor ve bu hiç de kolay olmuyor. Yarış esnasında rakiplerinizin arabasına çarptıkça sizin hızlandırıcı aksamınız doluyor (bir anlamda NOS diyebiliriz) ve bu özelliği kullandığınızda çok yüksek hızlara çıkabiliyorsunuz.

  Yarışma dışı modlara örnek olarak da, Carnage ve Deathmatch Derby’i verebiliriz. İkisinde de amaç, olabildiğince kargaşa çıkartabilmek ve son araba olarak kalabilmek. Bir de “Stunt Jumps” isimli mod var ki, aman aman. Burada da amacınız arabanızla veya bizzat kendinizle olabildiğince yükseklere (havaya) ve ileriye atlayabilmek (uçabilmek). Kendinizle derken de şunu kastettim: Eğer yüksek hıza ulaşıp aracınız bir anda bir yere toslarsa, araba içindeki pilot dışarı fırlıyor ve havada adeta süzülüyor. İşte bu da oyundaki değişik bir özellik.

  Aynı şekilde arabanızın roketlerini kullanarak, arabayı da uçurmanız mümkün bazı pistlerde. Pist demişken biraz detaya inelim. Oyunda çeşit çeşit pist var ve özellikle “Stunt Jumps” modu için çok ilginç şeyler yapmanız istenebiliyor. Örneğin bir tanesinde pilotu ateş halkalarının içinden uçurarak geçirmeniz gerekirken, birinde de bowling oynar gibi pinleri (labut) devirmeniz isteniyor.

  Oyunun hem normal, hem de Internet üzerinden desteklenen çoklu oyuncu seçeneği var. Arkadaşlarınızla beraber aynı bilgisayardan oynayabilmenizi sağlayan çoklu oyuncu modunda, ne yazık ki sadece stunt oyunlarını oynayabiliyorsunuz ve sistem sırayla oynamaya dayanıyor. Internet üzerinden işler biraz daha mücadeleci. Yarış, Deathmatch veya stunt oyunları oynayabiliyorsunuz.

  Oyun, teknik anlamda güzel şeyler sunuyor. Zaten en önemli ihtiyaç, düzgün grafikler ve fizik motoru. Grafikler bir yarış ve aksiyon oyunu için yeterli. Arabalar, pistler ve pilotlarda gözünüze çarpan bir kusur olmuyor. Fizik motorunun üzerinde ise biraz daha uğraş verilebilirdi; fakat bu haliyle de iyi. Çarpışmalarda ve kazalarda arabanız buna göre hasar alıyor ve dağılmaya başlıyor. Kaput uçup gidiyor, kapılar düşüyor, camlar iniyor... Ses ve müzikleri ise biraz hafif kalmış gibi hissetsem de nihayetinde oyunun %99’u araba motoru sesi ile geçiyor. Gerisinde de çarpışma sesleri, bağırışlar ve benzeri ıvır zıvırlar...

  Saf eğlence ve rahatlama, hız ve çarpışma arayanlar için kesinlikle tavsiye edebileceğimiz bir oyun, Flatout. Fakat gerçekçi ve ciddi bir yarış simülasyonu arıyorsanız, doğru seçim olabileceğini düşünmeyin.

  İyi oyunlar.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Flatout Ultimate Carnage Forum Tarih
FlatOut İndir Demo Oyun İndir 2 Ocak 2009
Flatout2 Demo indir (Download) Demo Oyun İndir 27 Kasım 2008
Aero Ultimate Gray - Vista Tema Windows Vista 5 Ocak 2011
Ultimate Vista Shellstyle Download Windows Temalar & Ekran Koruyucular 5 Ocak 2011
Photoshop The Ultimate Grass Brush Set Download Brushes ve Pluginler 20 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş