Fisker Karma

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Siraç tarafından 24 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Fisker Karma konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fisker Karma

  Üst sınıf yeşil otomobillerin Amerika’daki yeni üreticisi Fisker Automotive Inc ilk üretim otomobili olan 2010 Fisker Karma’yı Detroit’teki 2009 Kuzey Amerika Uluslararası Oto Fuarı’nda (NAIAS) tanıttı. Başlangıç fiyatı 87.900 Dolar (ABD devlet vergi kredisi çıkarıldıktan sonra 80.400 Dolar) olan, bir galon benzinle 100 mil giden bu lüks otomobil prototipi, 2008 yılındaki NAIAS’ta tanıtıldığından beri 1000 sipariş aldı. Fisker Karma’nın teslimatına 2009 yılının dördüncü çeyreğinde Fisker Automotive Bayi ağı vasıtasıyla başlanması planlanıyor.

  Dört kapılı ve dört kişilik Fisker Karma, tecrübeli otomobil tasarımcısı ve Fisker Automotive’in CEO’su Henrik Fisker’in geleneksel ve ebedi tasarımını Quantum Technologies’in temiz Q-DRIVE® takılabilir hibrid güç aktarım mekanizmasıyla bir araya getirerek dünyanın ilk lüks plug-in hibrid otomobili ünvanını kazanıyor.

  Fisker Automative’e özel olan Q-DRIVE®, gücün, verimliliğin ve düşük emisyon düzeyinin en iyi kombinasyonunu sunuyor. Sistem gücünü lityum-iyon teknolojili gelişkin bir pil paketinden alan, her biri 201hp’lik iki elektrikli motordan oluşuyor. 260 hp’lik ve 2,0 litrelik bir turbo Ecotec® doğrudan enjeksiyonlu (D1) gazolin motoruna bağlı bir jeneratör genişletilmiş menzil kabiliyeti sağlıyor.

  Fisker Karma 201 km/s’lik azami hızı ve 5.8 saniyelik 0-96 km/s hızlanma süresiyle dünyanın ilk gerçek üst sınıf plug-in hibrid spor sedanı.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  ntvmsnbc.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fisker Karma Forum Tarih
2. Dünya savaşında Normandiya çıkarması ne zaman oldu? Tarihi Bilgiler 7 Eylül 2016
Çıkarma İşleminin Günlük Hayattaki Yeri ve Önemi Nedir Kısaca Eğitim Bilgileri 30 Aralık 2013
7.Sınıf Tam Sayılarla Toplama ve Çıkarma Konu Anlatımı Video izle Eğitim Videoları & Flash ve Slaytları 29 Ekim 2012
Cıcığını Çıkarmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 15 Eylül 2012
Cebinden Çıkarmak Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 1 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş