firfirli ipten atki modeli yapimi

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda Kayıtsız Üye tarafından 15 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. firfirli ipten atki modeli yapimi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  fiffirli ipten diger adi filamingo ipinden atki nasil yapilir
   

 2. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

 3. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Tığla Fırfırlı Atkı Yapılışı


  9 zincir yaparak başlayın.Daha sonra zincirleri birleştirin.Sonra 4 zincir daha yapıp tığa 1 kez ip dolayın ve 9 zincir örerek oluşturduğunuz kutucuğun içine batın.Geriye dönüp 4 zincir daha çekin ve yine kutuya batın.

  Bu işleme devam ederek 150-170 arası kutu elde edin.(.Makul olan 155 gibi oluyor..)Oluşturduğunuz bu kutucukların her iki tarafından dolaşarak içlerini doldurun.1.dönüşünüzde 4 kez batın..1 kez ip dolayıp içine batın..Uzatın ve 2 defada çıkın.Köşelere geldiğinizde sadece 2 kez batın.

  2.dönüşünüzde trabzan örgünün ucuna deminki işlemi tekrarlayın.Volan oluşması için .4 trabzanın başına batın ve 4.kerede 2 kere batıp çıkın..Artık son dönüşünüz yani 3 dönüşünüze geldiğinizde aynı işlemi uygulayıp bitirin.
   

 4. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  [​IMG]

  MALZEMELER :50 şer gramlık iki adet şerit penye iplik . 5 numara şiş .

  YAPILIŞI : Şerit penye üzerinden 5 cm. ara ile şişi batırarak 5 ilmek al . İkinci sırayı örerken şeritten 5 cm. ara ile şişi batırarak delik aç .Açtığın deliği iplikmiş gibi ilmeği haraşo ör . İki yumak bitinceye kadar bu şekilde ör. Evde bulunan uygun ipliklerle ponpon yap kaşkolun ucuknu büzerek ponponları dik .
   

 5. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Fırfırlı Atkı Yapılışı videolu anlatım   

Bu Sayfayı Paylaş