Firefox'un internet korkusu!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 30 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Firefox'un internet korkusu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mozilla internet kanunlarından endişe duyuyor.
  Firefox cephesinden internetle ilgili ders alınacak bir açıklama geldi: İnternet nereye gidiyor?

  Mozilla'nın başkanı Mitchell Baker, yaptığı açıklamada internet kanunlarının getirdiği zorluklardan ötürü, gelecekten endişeli olduklarını dile getirdi.
  Mozilla'nın Firefox internet tarayıcısı 350 milyon kullanıcıya sahip. Dünya devlerinden olan Mozilla'nın açıklaması da dikkat çekiyor.
  Baker "İndirilen şeylerden de bir anda sorumlu tutuluyorsunuz. Bu yol yaptıktan sonra, bir de yaptığınız yol üzerinde yasadışı hiçbir şey olmadığından emin olmakla sorumlu tutulmanız gibi bir durum." dedi.
  Baker'ın açıklaması, internetin denetim sorunlarının yükünün, nasıl bu işi üstlenmek istemeyen devletler tarafından şirketlerin sırtına yıkılmaya çalışıldığını gösteriyor. Kanunlara uyulup uyulmadığının denetlenmesi, araçları geliştirilenlere bırakılırsa, geliştiriciler iş yapamaz hale gelebilir.

  Devler bir araya geldi

  Mozilla'nın bu sözleri sarfettiği etkinlik oldukça önemli isimleri ağırladı. DLD Konferansı, Almanya'dan Hubert Burda Media'nın sahibi Hubert Burda ve dijital yatırımcı Yossi Vardi tarafından düzenlendi.
  500 milyondan fazla kullanıcısı olan Skype'ın kurucularından Niklas Zennstrom, başarılı şirketlerin hallerinden memnun olmamaları gerektiğini belirtti. Çalışmaya ve gelişmeye devam etmenin yanı sıra düzenlerini bozmaktan korkmamaları gerektiğini söyledi.
  350 milyon kullanıcısı olan Wikipedia'nın kurucularından Amerikan girişimci Jimmy Wales, ücretsiz yapılan bir iş ile rekabet etmenin çok zor olacağını belirtti. Sitede şimdilik reklam yer almayacağını belirtti ama ileride hayır işleri için para toplamak üzere bu seçeneği açık bıraktı.

  100 Milyon kullanıcıya nasıl ulaşırsınız?

  Moderator Vardi, internet şirketlerinin dev kullanıcı sayılarına karşın eleman sayılarının azlığına dikkat çekti.
  Skype'ın 600, Mozilla'nın 250 ve Wikipedia'nın 30 çalışanı var.
  Nasıl 100 milyon kullanıcıya ulaşırsınız? Sorusu yöneltildiğinde, Mozilla'dan Baker girişimcilere yazılım işinden uzak durmalarını, internet sitelerine ve hizmetlerine yönelmelerini tavsiye etti. Herkesin anında anlayabileceği çok saf, çok basit bir vizyon sahibi olmak gerektiğini belirtti.
  Zennstrom, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak gerektiğini söyledi. Bununla birlikte başkalarının kopyalanmaması gerektiğini şiddetle vurguladı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox'un internet korkusu Forum Tarih
Google'ın internet tarayıcısı Firefox'un izinde: Google Hakkında Her Şey 17 Eylül 2009
Firefox'un Kaderi Mozilla Hakkında Her şey 18 Temmuz 2010
Firefox'un kardeşi büyüyor! Mozilla Hakkında Her şey 17 Mart 2010
IE ve Firefox'un ortak derdi! İnternet Explorer hakkında herşey 16 Mart 2010
Firefox'un zulmüne son! Mozilla Hakkında Her şey 28 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş