Firefox'tan sonra Drumbeat!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 11 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Firefox'tan sonra Drumbeat! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mozilla, Firefox'tan sonra tarihe damga vuracak ikinci projesi için hazır: Nedir bu Drumbeat?
  [​IMG]

  Mozilla davul çalıp herkesi bir araya toplamak istiyor

  Popüler internet tarayıcısı Firefox'un geliştiricisi olan Mozilla vakfı yeni bir projenin temellerini attı. Aslında bu proje dallanıp budaklanan, şimdilik 30'a yakın kolu olan dev bir girişim; adı ise Mozilla Drumbeat.

  Hedefleri internetin sonraki 100 yılını kökten değiştirmek. İnsanların internete sahip çıkmasını sağlamak, kullanımı kolaylaştırmak, standartları özgürleştirmek ve bu alanda eğitim-iş eğitimi çalışmaları yapmak.

  Örneğin Mozilla okullarda gençlerin ileride profesyonel internet projelerinde çalışabilmesi için gerekli olan araçların eğitiminin Microsoft ve Cisco gibi şirketlerin etkisinden çıkartılmasını amaçlıyor. .NET gibi sistemler ya da Cisco routerlara alternatifler güçlendirmeye niyetli.

  Bunun için de HTML5 gibi teknolojilerin eğitiminin verilmesinin yanında, bu eğitimi alan profesyonellerin değerlendirilme ve sertifikaları, güvenilirliği ve hesap verebilirliği açısından proje geliştiriyor. Bu iş için de online bir topluluk sistemi düşünülüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox'tan sonra Drumbeat Forum Tarih
Firefox'tan beklenen cevap! Mozilla Hakkında Her şey 7 Nisan 2010
Tımar sistemini kaldırdıktan sonra toprak yönetimini ve işlenmesini nasıl sağlardınız? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 8 Şubat 2017
Coğrafi keşifler sonrası yeni ticaret yollarının bulunmasının devletlerin gelişmesine katkıları Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Sanayi inkılabından sonra ortaya çıkan sorunlar maddeler halinde kısaca Tarihi Bilgiler 7 Şubat 2017
Alışverişten sonra neden fiş ya da fatura alınmalı kısaca Tüketici Şikayetleri 21 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş