Firefox'ta görünmez değişim

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 7 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Firefox'ta görünmez değişim konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Firefox'ta gözlerden kaçan, küçük gibi görünen ama dev bir değişiklik geliyor! İşte fark...

  Mozilla Firefox 3.6'yı yıl bitmeden yayınlamaya ve yayınlamadan önce de bitirebildiği kadar çok özelliği bu sürüme dahil etmeye kararlı.
  Mozilla'nın en son eklediği özelliklerden birisi de yeni dosya arayüzü. Bu arayüz sayesinde dosya yüklemek ve diğer bazı rutin işlemler çok daha kolay hale geliyor. Firefox 3.6'nın 4. beta sürümünde sunulan bu özellik, yapınan 133 değişiklikten sadece bir tanesi.
  File API yani dosya programlama arayüzü, World Wide Web Consortium tarafından sunulan ve taslak aşamasındaki standartlardan birisi.
  Yeni dosya arayüzü, internet tarayıcıların dosyaları daha iyi idare etmesini sağlıyor. Dahası ve belki de en önemlisi bu özellik çoklu dosya yüklemeyi mümkün kılıyor.
  Ayrıca yüklenecek dosyaların küçük önbakış resimlerini görmek, video dosyalarını parçalara ayırarak oluşabilecek bağlantı hatalarına karşı önlem almak mümkün oluyor. En iyi yanlarından birisi de web uygulamalarıyla masaüstü dosyaları arasında sürükle bırak entegrasyonunun sağlanacak olması.
  Mozilla'nın Firefox direktörü Mike Belzner, eklenti uyumunun önemli olduğunu belirtiyor. Şu anda mevcut eklentilerin yüzde 70'i Firefox 3.6 ile uyumlu durumda.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox'ta görünmez değişim Forum Tarih
Firefox'tan beklenen cevap! Mozilla Hakkında Her şey 7 Nisan 2010
Firefox'ta şaşırtıcı son! Mozilla Hakkında Her şey 19 Mart 2010
Firefox'tan sonra Drumbeat! Mozilla Hakkında Her şey 11 Mart 2010
Yeni Google Toolbar Firefox'ta Google Hakkında Her Şey 12 Ekim 2009
Mürekkepin Maddesi Nedir, Mürekkep Ne zaman Bulunmuştur, Görünmez Mürekkep Nedir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 22 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş