Firefox'a müthiş bir eklenti!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 1 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Firefox'a müthiş bir eklenti! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Firefox'a Chrome tarzı bir eklenti.

  Önce "Chrome'dan almışlar!" diyeceksiniz; sonra bu Firefox eklentisinin gerçek gücünü göreceksiniz!


  İnternet tarayıcıların gelişimi durmuyor. Özellikle de Internet Explorer'ı geçmek isteyen ve geriden gelen Chrome tehdidiyle karşılaşan Firefox birbiri ardına yenilikler getiriyor. Geliştiriciler de yeni eklentilerle destek olmayı sürdürüyor.
  Bu yeniliklerden bazıları da direkt Google Chrome'dan esinlenen özellikler. Gezdiğiniz siteleri ve sık kullandıklarınızı görsel olarak sunan, günlük alışkanlıklarda yer imlerinden daha iyi bir seçenek sunan Chrome özelliği, Firefox'a da geldi. Tabii ki bir eklenti olarak!
  WebReview isimli Firefox eklentisi, Firefox tarayıcı geçmişini alıyor ve sörfü daha hızlı, daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlayan değişiklikler yapıyor. WebReview sadece Chrome'daki gibi bir anasayfa düzeni getirmeyi mümkün kılmakla kalmıyor, İlk başta sadece kozmetik bir taklit zannedilse de, aslında daha fazlasını sunuyor. Özellikle de alt araçlarından birisi tarayıcıların genel sorunlarından birisini çözüyor...

  4 farklı seçenek

  Anasayfa olarak ayarlanabileceği gibi araçlar menüsünden de ortaya çıkartılabilen WebReview özelleştirilebiliyor. İsterseniz araç çubuğuna da ekleyebiliyorsunuz.
  WebReview çalışmak için Firefox geçmişindeki meta-data'yı kullanıyor ve 4 farklı istatistik oluşturarak bütün sörf alışkanlıklarınızı görebilmenizi sağlıyor. Yazılım çalıştığında otomatik olarak oluşturulan bu veriler daha sonra manuel olarak tekrar oluşturulabiliyor.
  WebReview MyStart altında yer alan seçenekler:
  * Recently Closed: Yakında kapatılanlar
  * Most Visited: En çok ziyaret edilenler
  * Visited Daily: Günlük gezilenler
  * Proposals for Today: Bugün için tavsiyeler

  WebReview Chronicle

  Görsel verilerin ötesinde bu teknolojinin zeki kısmı Proposals for Today yani günün tavsiyeleri bölümünde yer alıyor.
  Haftanın belirli günlerinde gezdiğiniz belirli siteleri, kullanım alışkanlıklarınızı analiz ediyor. Pazartesi sabahı spor sayfalarını geziyorsanız size onu öneriyor.
  Bu 4 farklı liste haricinde sunulan 2 yararlı araç var. Bunlardan ilki olan WebReviewChronicle bir endeksleme ve filtreleme aracı. Bir dizi filtre, önceden ziyaret ettiğiniz sitelere hızla ulaşmanızı sağlıyor.
  Adresler alan adı-host ve alt alan adı olarak gruplanıyor. Böylece sitenin alt bölümlerinden birine de hızla ulaşabiliyorsunuz.

  WebReview Graph

  WebReview Graph ise internet tarayıcıların geri ve ileri özelliklerindeki temel bir problemi çözüyor.
  Geri tuşuyla bir önceki internet sayfasına döndüğünüzde, farklı bir bağlantıya tıklarsanız, artık o arada kalan siteye bu tuşlar ile geçemiyorsunuz. Arada kaybolup gidiyor.
  Ama WebReview Graph ile gezdiğiniz bütün sayfaları sırasıyla görebiliyorsunuz. Üstelik görsel olarak bu siteler birbirine bağlantılı gösteriliyor. Böylece tarayıcı geçmişindeki kalabalık yığın içerisinden aramak zorunda da kalmıyorsunuz.
  Elbette bütün bu araçlardan yararlanmak için Firefox'tan çıkarken tarayıcı geçmişini silmemeniz gerekiyor. Yoksa yararlanacak bir veri kalmıyor. Zaten Firefox da en hızlı sörf tecrübesini dolu bir tarayıcı geçmişiyle sunuyor.
  Download: WebReview
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox'a müthiş eklenti Forum Tarih
Firefox'a eklenti kurarken beklemeyi kapatmak Mozilla Hakkında Her şey 25 Eylül 2010
Firefox'a seçim ekranından büyük katkı! Mozilla Hakkında Her şey 11 Mart 2010
Yavaş Firefox'a çare geliyor! Mozilla Hakkında Her şey 4 Mart 2010
Firefox'a kötü haber! Mozilla Hakkında Her şey 4 Mart 2010
Firefox'a Microsoft yaması! Mozilla Hakkında Her şey 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş