Firefox'a kötü haber!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 4 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Firefox'a kötü haber! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Hangi işletim sistemi altında hangi tarayıcıyı kullanalım? Gelin cevabı ünlü bir hacker'dan alalım!
  Söz konusu güvenlik olunca ağzından çıkan lafları kimsenin yabana atamayacağı beyaz şapkalı hacker ve güvenlik uzmanlı Charlie Miller, genellikle Pwn2Own yarışmasına katılarak web tarayıcıların ve işletim sistemlerinin güvenlik açıklarını ortaya çıkararak firmaların güvenlik perspektifine yön verir. Şimdiye kadar bu yarışmayı iki kez kazanmış olduğunu da belirtelim.

  Şimdi de Charlie Miller hakkındaki bu önbilgiden sonra güvenlik uzmanının Pwn2Own 2010 etkinliğine birkaç hafta kala yaptığı bir röportaja değineceğiz. Röportajda Miller'a Windows 7'nin mi yoksa Kar Leoparı'nın mı daha zor kırıldığı soruldu. Miller'ın cevabı daha önceleri yapılan bir röportajdakiyle aynı oldu: Windows 7'nin tam ASLR (Address Space Layout Randomization) desteğine ek olarak Flash ve Java eklentilerinin doğrudan sistemle beraber yüklü gelmemesi işletim sistemini çok daha çetin bir ceviz haline getiriyor.
  Hangi işletim sistemi - tarayıcı ikilisi güvenli?

  Miller'a sorulan diğer soru ise en güvenli işletim sistemi ve web tarayıcı kombinasyonun hangisi olduğuydu. Bu konuda da birçok kişiyi şaşırtan Miller, Windows 7 artı Internet Explorer 8 veya Google Chrome'un en güvenli kombinasyon olduğunu belirtse de Flash'in yüklü olup olmamasının çok önemli bir faktör olduğunu belirtti. Miller şu ifadeyi kullandı: "Muhtemelen tarayıcılar arasında insanı öfkelendirmeye yetecek kadar fark yok. Önemli olan Flash'i yüklememek!"
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox'a kötü haber Forum Tarih
Firefox'a eklenti kurarken beklemeyi kapatmak Mozilla Hakkında Her şey 25 Eylül 2010
Firefox'a seçim ekranından büyük katkı! Mozilla Hakkında Her şey 11 Mart 2010
Yavaş Firefox'a çare geliyor! Mozilla Hakkında Her şey 4 Mart 2010
Firefox'a müthiş bir eklenti! Mozilla Hakkında Her şey 1 Ocak 2010
Firefox'a Microsoft yaması! Mozilla Hakkında Her şey 26 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş