Firefox yine güncellendi: 3.5.2 İndir

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Firefox yine güncellendi: 3.5.2 İndir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  [​IMG]
  Mozilla Firefox güncellendi; kritik güvenlik açıkları bu yeni güncelleme ile giderildi. Saldırganların güvenli sitelerde, özellikle de online alışveriş sitelerinde kullanılan SSL sertifikalarını geçmesini sağlayan bir açık geçen hafta ortaya çıkmış ve olay yaratmıştı.

  Bu açık sayesinde sahte sertifikalarla Firefox kandırılabiliyor ve bankacılık, e-posta ve alışveriş sitelerinin gerçeklerinden ayrıt edilemeyen kopyalarına kullanıcılar yönlendirilebiliyordu. Bu teknik birkaç güvenlik sertifika alanına eklenen boş bir karakter ile uygulanıyordu.

  Black Hat güvenlik konferansında araştırmacı Moxie Marlinspike ve Dan Kaminsky tarafından duyurulmuştu. Marlinspike oluşturduğu evrensel sertifika sayesinde Firefox'un internetteki bütün adresleri onaylamasını sağladı. Kendi sitesi olan thoughtcrime.org'u *\0.thoughtcrime.org olarak listeleyerek Firefox'un sertifikanın geçerliliğine inanmasını sağladı.

  Firefox kullanan herkesin derhal en son sürüme geçmesi gerekiyor. Mozilla da sitesinde bunun gerekliliğini duyuruyor. Firefox'unuzu 3.5.2'ye güncelleyin ve eski sürümleri de 3.0.13'e yükseltin. Bu açık Windows, Mac ve Linux'te etkili! Bu Mozilla'nın 18 gün içerisinde çıkartmak zorunda kaldığı ikinci acil yama oldu.

  Marlinspike'a göre internette SSL kullanan pek çok yazılımın bu null-string bug'a karşı güncellenmesi gerekecek. Önümüzdeki günlerde pek çok yeni güncelleme bekleyebiliriz.

  Download: Firefox 3.5.2
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox yine güncellendi Forum Tarih
Firefox Geçmişini Silmek Resimli Mozilla Hakkında Her şey 12 Eylül 2012
Firefox Flash Player Sorunu Mozilla Hakkında Her şey 12 Eylül 2012
Mozilla Firefox Eklenti Kaldırma Sorunu Mozilla Hakkında Her şey 11 Eylül 2012
Mozilla Firefox Kısayol Tuşları Nelerdir Mozilla Hakkında Her şey 11 Eylül 2012
Mozilla Firefox Tema Değiştirme Mozilla Hakkında Her şey 13 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş