Firefox Sync Firefox Ayarlarını Kaydedip Saklama Programı

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Firefox Sync Firefox Ayarlarını Kaydedip Saklama Programı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Firefox Sync 1.5

  Boyut : 452 Kb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : Mozilla Labs

  [​IMG]

  Tanıtım:
  Mozilla Labs tarafıdan geliştirilmiş Firefox Sync eklentisi ile yer imleri, internet geçmişi, şifreler ve sekmeleri internet ortamına yedekleyerek istediğiniz yerden kolayca ulaşabilirsiniz.

  İş yerinde kullandığınız Firefox tarayıcınızda gün içerisinde yaptığınız değişiklikler bu eklenti sayesinde otomatik olarak algılanarak yedeklenir. Böylece ev bilgisayarınızdan Firefox tarayıcınızı açtığınızda yine bu eklenti sayesinde değişiklikler tarayıcıya otomatik olarak uygulanır. Böylece elle yedekleme ve geri yükleme yapmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca bilgisayarınızda oluşan bir sorundan dolayı Windows veya Firefox tarayıcınıza ulaşamadığınızda rahatlıkla format atabilir veya Firefox tarayıcınızı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz. Ayarlarınız çevrimiçi olarak yedeklendiğinden bilgisayarınızda oluşabilecek sorunlardan etkilenmez.

  Yedekleme yapılan bölümler:

  Yer imleri,
  Şifreler,
  Sekmeler,
  İnternet geçmişi
  Tarayıcı seçenekleri

  Eklentiyi kullanabilmeniz için ilk kuruluşta kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlemi bir kez yaptıktan sonra eklentiyi ilgili hesap ile açmanız yeterlidir. Aynı hesap ile birden fazla bilgisayarda bağlantı yapmanız da mümkündür. Hesap oluşturmak için tarayıcınızda durum çubuğunda eklenti simgesine tıklayın ve açılan pencerede Create a new Account düğmesine tıklayın.

  Eklenti Kurulum:
  İnternetten kurulum: Firefox tarayıcısı ile indirme linkine tıkladığınızda adres çubuğunun altında uyarı satırı belirirse izin ver dedikten sonra açılan pencerede 5 saniyelik geri sayımı bekledikten sonra Şimdi kur tuşana tıklayınız.
  Bilgisayardan kurulum: Eğer farklı bir tarayıcı ile bilgisayarınıza indirdiğiniz eklentiyi daha sonradan bilgisayarınızdan kurmak isterseiniz Firefox tarayıcısını açtıktan sonra Dosya menüsünden Aç'a tıklayın ve eklentiyi bilgisayarınızdan seçip, 5 saniye geri sayımı bekledikten sonra Şimdi Kur'u tıklayın. Yükleme işlemi bittikten sonra Firefox tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.
  Firefox Sync 1.5
   

 2. avatar

  avatar Üye

  eline sağlık paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox Sync Firefox Forum Tarih
Firefox Geçmişini Silmek Resimli Mozilla Hakkında Her şey 12 Eylül 2012
Firefox Flash Player Sorunu Mozilla Hakkında Her şey 12 Eylül 2012
Mozilla Firefox Eklenti Kaldırma Sorunu Mozilla Hakkında Her şey 11 Eylül 2012
Mozilla Firefox Kısayol Tuşları Nelerdir Mozilla Hakkında Her şey 11 Eylül 2012
Mozilla Firefox Tema Değiştirme Mozilla Hakkında Her şey 13 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş