Firefox 4.0'a özel makyaj!

'Mozilla Hakkında Her şey' forumunda Dine tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Firefox 4.0'a özel makyaj! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Firefox 4: Tasarım yarışmasını kim kazandı?
  Mozilla, Firefox 4.0'ın tasarımına şekil vermek için her yolu deniyor: İşte farklı bir öneri.

  Mozilla, Firefox web tarayıcısın 4. sürümü için birçok planı var: Motorda yapılacak iyileştirmelerin yanında yazılımın tasarımında da değişiklik yapılmak isteniyor. Bunun yaparken topluluğun isteklerini de gözden kaçırmamak için bir yarışma da başlatılmıştı. Ve işte o yarışmayı kazanan kişi belli oldu.
  Kazanan konsept sadece görsel vurgular getirmekle kalmıyor, aynı zamanda günlük işleri sırasında kullanıcının yükünü de hafifletmek istiyor. Örneğin "Quick Dial" görünümü sayesinde oturum açma bilgilerine de ulaşmak mümkün olacak. Bu sayede Quick Dial'da gördüğünüz bir Facebook ön izlemesine tıkladığınızda sisteme oturum açılmış şekilde girilmesini garanti altına alabiliyorsunuz. Ayrıca birden çok sekme barındıran oturumları ayrı ayrı kaydetmek mümkün olabilecek. Bir fare tıklaması ile önceden kaydettiğiniz haber sayfaları oturumunu geri yükleyebileceksiniz. Tasarı önerisinin bir diğer özelliği "Visual History" (görsel geçmiş) ve örneğin şehir aramalarında otomatikman Google Maps kesitleri gösteren interaktif bir arama çubuğu.

  Yeni tasarım başka neler sunacak?

  Geliştiriciler Firefox 4 için sadece başlangıç sayfasını değil, bilakis kullanıcı arabirimini de daha sade tasarlayacak. Bu iş için kombine edilmiş bir Yenile/Dur/Git butonu devreye girecek ve bu buton adres satırında yer alacak. Aynı zamanda geliştiriciler adres satırı ile arama çubuğunu birleştirmek istiyor.
  Açılan sekmeler Google Chrome'da olduğu gibi üst pencere kenarına taşınıyor ve şimdiye kadarki pencere başlığının yerine geçiyor. Geliştiriciler yakın zamanda durum çubuğu ve yer imi çubuğunu standart tasarımdan tamamıyla kaldırmak istiyor. En önemli tarayıcı fonksiyonları kullanıcılara butonlar aracılığıyla sunulacak.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Firefox özel makyaj Forum Tarih
Mozilla Firefox 5 Yenilikleri ve Özellikleri Hakkında Bilgiler Mozilla Hakkında Her şey 23 Haziran 2011
Firefox 4′ün Özellikleri Nelerdir? Mozilla Hakkında Her şey 21 Mart 2011
FoxTab Firefox Sekmelerine Özellik Katan Program Mozilla Hakkında Her şey 10 Ekim 2010
Firefox Geçmişini Silmek Resimli Mozilla Hakkında Her şey 12 Eylül 2012
Firefox Flash Player Sorunu Mozilla Hakkında Her şey 12 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş