Film bizi tarihle yüzleştirecek - 'Son Cellat'

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Film bizi tarihle yüzleştirecek - 'Son Cellat' konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadir İnanır, Altın Portakal tartışmalarıyla gündeme gelen yeni filmi 'Son Cellat' için "Hepsinden önemlisi taşıdığı mesaj" dedi filmi 'Son Cellat' için "Hepsinden önemlisi taşıdığı mesaj" dedi..
  [​IMG]
  [SIZE=-1]

  Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film' için yarışmaya hak kazanan 'Son Cellat', Gani Şavata'nın açıklamalarının ardından alevlenen polemiğin ortasına oturdu. İddiaya göre, 'aslında beğenilmeyen film, Kadir İnanır rol aldığı için' adaylar arasına girmişti.

  SİZ İÇERİĞİNE BAKIN

  Başrol oyuncusu Kadir İnanır, bu tartışmalardan sıyrılarak, filmin içeriğine dikkat çekti. Filmde, dönemin siyasi koşullarının ağır bir dille eleştirildiğini vurgulayan İnanır, "Tarihiyle yüzleşemeyen toplum, aynı travmaları tekrar tekrar yaşamaya mahkumdur" dedi. Ülkenin içinde bulunduğu durumu buna bağlayan ünlü aktör, "Bugün yaşadıklarımız, 12 Eylül'ün şiddet ve korku dolu günlerinde, Türk-İslam sentezini kamusal alanın her noktasına taşıyan darbe sürecinin sonuçlarıdır" şeklinde konuştu. 'Son Cellat', 12 Eylül sonrası askeri cunta döneminde, oğlunu çatışmada kaybetmiş bir savcının (Atilla Saral) hapishanede yollarının kesiştiği arabacı Bayram'la (Kadir İnanır) giderek trajediye dönüşen dostluğunu anlatıyor. Film, 10-19 Ekim tarihleri arasında festivalde yarıştıktan sonra 7 Kasım'da izleyicilerle buluşacak.
  [/SIZE]
   

Bu Sayfayı Paylaş