Fillerin Hortumları: Ağaç taşıdığınız vinçle yerden bezelye toplayabilir misiniz ?

'Diğer Hayvanlar' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 14 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fillerin Hortumları: Ağaç taşıdığınız vinçle yerden bezelye toplayabilir misiniz ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fillerin hortumu tek bir uzantı şeklinde olmasına karşın tahmin edileceğinizden çok daha fazla işleve sahiptir. Hayvan, bir yandan hortumu ile söktüğü tonlarca ağirlıktaki bir ağacın gövdesini taşıyabilirken, öte yandan bir bezelye tanesini yerden alıp ağzına atabilir. Ayrıca yıkanmak ya da su içmek için 4 litre suyu taşıyabilir veya bir fıskiye gibi püskürtebilir. Yerine göre borazan gibi kullanarak sürüsünü toplayabilir veya kaçmaları için uyarabilir. 50 bin adet kasla çevrili bu organ mükemmel dizaynı sayesinde çok fazla incelik ve hassasiyet gerektiren bir işlemi yapabilme kabiliyetine de sahiptir.
  Bilgisayar ve elektronik teknolojisi büyük ilerlemeler kaydetmesine karşın; bir filin hortumu kadar hem güçlü hem de hassas işler yapabilen makineler, robotlar üretilememiştir. Filin hortumu özel olarak tasarlanmış bir organdır. Her özelliğiyle Allah'ın yaratma sanatındaki kusursuzluğunu bizlere gösterir.  [​IMG]


  Peki bu mükemmel mekanizma nasıl var olmuştur? Akıl ve vicdan sahibi bir insan için, bunun "yaratılmış" olduğunu anlayıp hissetmek zor değildir kuşkusuz. Bu organın tesadüfler sonucu var olduğunu öne süren evrimcilerin iddiası son derece gülünçtür. Çünkü, evrimciler, organların tesadüflerin birbiri üzerine eklenerek var olduğunu öne sürerler. Oysa fil hortumu üzerindeki her bir kas yerli yerinde olduğunda çalışabilir. Şüphesiz kasların boylarında ya da kuvvetlerindeki en ufak bir farklılık onu işlevsiz kılardı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fillerin Hortumları Ağaç Forum Tarih
Filler Ne İle Beslenir? - Filler Nerede Yasar - Fillerin Özellikleri Diğer Hayvanlar 16 Şubat 2011
Mavi Avatarlar Profilleriniz için MSN Avatar Cenneti 18 Ekim 2010
Wilbur Smith - Fillerin Şarkısı Kitap Özetleri & E-Kitaplar 2 Şubat 2010
Profilleriniz İcin Pırıltılı Backgraunds [Arka Planlar] MSN Diğer Paylaşımlar 1 Kasım 2009
Fil Resimleri, Filler hakkında Bilgiler,Fillerin Çiftleşmesi,Üremesi,Fil Fotoğrafları Diğer Hayvanlar 28 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş