Fiat Linea 1.6 Multijet Resmi-Fiat Linea 1.6 Multijet ResimLeri

'Tuning' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Fiat Linea 1.6 Multijet Resmi-Fiat Linea 1.6 Multijet ResimLeri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kompakt sedan sınıfında yollara çıkan Fiat Linea modelinin 1.6 Multijet motorlu yeni versiyonu, Nisan ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuldu.

  Tofaş’ın Bursa’daki yüksek teknojili ve üretim kalitesiyle dikkat çeken fabrikasında Türk mühendis ve işçisinin emeğiyle üretilerek Türkiye ile birlikte birçok küresel pazarda satışa sunulan Fiat Linea modelinin en yeni motorlu versiyonu, ÖTV indirimi sonrası 30 bin 770 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatlarıyla bayilerdeki yerini aldı. Dizel motorlu ve kompakt sedan sınıfındaki yerli ve ithal rakiplerine göre fiyat/fayda orantısında olduğu kadar kullanım maliyetleriyle de dikkat çekici biçimde ön plana çıkan Fiat Linea 1.6 Multijet, Dynamic ve Emotion adı verilen iki zengin donanım seviyesiyle tercih edilebiliyor.

  [​IMG]

  Fiat İş Birim Direktörü Okan Baş, “ Türkiye’de toplam binek otomobil pazarında satışların % 45’ini kompakt sedan sınıfının oluşturduğu göz önünde alınacak olursa Fiat Linea’nın Fiat markası için önemi çok daha fazla ortaya çıkmaktadır. Yeni bir model olmasına rağmen aradan geçen süre zarfında sınıfında % 11’lik pazar payına ulaşan Fiat Linea’nın 1.6 litre ve 105 HP güç üreten yeni dizel motoruyla pazar payını çok daha yükseltmesini hedefliyoruz. Kompakt sedan sınıfında satışlarının yarısından fazlasının dizel motorlu seçenekler olduğu düşünülürse 1.3 litre 90 HP’lik Multijet motorumuza ek olarak sınıfınının en yüksek tork değerini sunan ve aynı zamanda ekonomik yeni bir dizel motoru Fiat Linea’da tüm rakiplerine kıyasla uygun fiyat koşullarıyla tüketicilere sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz.

  [​IMG]

  Geçmişte Fiat Tempra ve ardından Fiat Marea gibi kompakt sedan sınıfında yer alan modellerin ardından Fiat Linea ile yepyeni isim ve model olarak pazara giriş yaptıklarına da dikkat çeken Baş, “ Gerek ismiyle gerekse ürün olarak yepyeni bir dönemi simgeleyen Fiat Linea, markamızın kompakt sedan sınıfında nesilden nesile devam edecek başarı simgesi olacaktır. Bu noktada ilk olarak satışa sunulduğu 2 yıldan bu yana ulaştığı 20 bin adete yakın satış başarısıyla her geçen pazarda tüketiciler nezdinde yerini sağlamlaştıran Fiat Linea, hem küçük sedan hem kompakt sedan sınıf müşterilerinin beğenisini kazanmasıyla da ilerisi için bizleri daha fazla umutlandırıyor. Devletin yaptığı ÖTV indirim teşviğine ek olarak sadece Nisan ayında geçerli olmak üzere Fiat Linea’nın 1.6 Multijet versiyonunda ilave 1000 TL nakit desteği sunarak müşterilerimize ekstra indirim avantajı da sağlıyoruz” açıklamasını yaptı. Yılın ilk 3 ayında 1300 adet civarında Fiat Linea satışı gerçekleştirdiklerini de ifade eden Baş, Nisan ayında ÖTV indirimi ve yeni 1.6 Multijet motor yeniliğimizin etkisiyle 1600 adet civarında Fiat Linea satmayı hedeflediklerini de vurguladı.

  [​IMG]
  Fiat Linea 1.6 Multijet’in başlangıç donanım seviyesi olan Dynamic versiyonunda; sürücü ve yolcu ön havayastığı, EBD destekli ABS, CD çalarlı müzik sistemi, klima, yol bilgisayarı, katlanabilir arka koltuklar, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, gövde rengi kapı kolları ve yan çıtalar ile krom gölgeli ızgara gibi donanımlar standart olarak sunuluyor. Emotion donanım versiyonunda ise Dynamic donanım seviyesine ek olarak yan ve tavan havayastıkları, MP3 çalarlı müzik sistemi, tam otomatik klima, arka park sensörü, yağmur sensörünün yanı sıra krom kapı kolları ve tampon kaplamaları, deri direksiyon simidi ve vites topuzu gibi donanımlar standart olarak sunuluyor. Tüm bunlara ek olarak deri döşeme, ESP+ASR+MSR+Hillholder, Blue&MeTM, hız sabitleyici gibi donanımlar ise isteğe bağlı donanım kapsamında satın alınabiliyor.

  900 km’lik Menzil!
  6 ileri vitesli manuel şanzımanla kombine edilen 105 HP güç ve 290 Nm tork üreten 1.6 litrelik common rail teknolojili turbo dizel motor, Fiat Linea’yı 11 saniyede statik konumdan 100 km/sye çıkarabiliyor. 190 km/s’lik maksimum hıza sahip Fiat Linea 1.6 Multijet, 100 km’de ortalama 5.0 litrelik yakıt tüketim değeriyle 900 km’lik menzile ulaşarak aileler için ekonomik ve performanslı bir kompakt sedan olduğunu kanıtlıyor.

  500 Litrelik Bagaj Hacmi!

  2603 mm’lik aks mesafesi ile hem önde hem arkada oturan yolcularına etkili bir yaşam alanı sunan Fiat Linea, hem İtalyan estetik anlayışını yansıtan tasarımı hem de 4560 mm’lik uzunluk, 1728 mm’lik genişlik ve 1494 mm’lik yükseklik ölçüleriyle de sınıfının her açıdan estetik değerlerini sunabilmesiyle dikkat çekiyor. 500 litrelik bagaj hacmi, arka koltuklarının yatırılmasıyla 870 litreye kadar yükselen Fiat Linea, kalabalık aileler ve uzun yolculuklar için gerekli yükleme alanı sunabiliyor.

  Fiat Linea, Blue& Me TM Sistemiyle Türkçe SMS Okuyor!

  Fiat Group Automobiles’in Microsoft ile birlikte 3 yılda geliştirdiği Blue&MeTM sisteminin yer aldığı Fiat Linea, yüksek düzeyde gelişmiş bir teknolojiyi de kullanıcılarına sunabilmesiyle dikkat çekiyor. Fiat Linea’nın Dynamic versiyonunda isteğe bağlı olarak satın alınabilen ve Windows Mobile bazlı Blue&MeTM’nin teknolojisi, mevcut pahalı ve kalıplaşmış donanımların yerini alan ve pazardaki yeniliklere paralel olarak güncellenebilen bir sistem olmasıyla fark yaratıyor. Cep telefonlarının, müzik çalarların ve diğer kişisel elektronik aygıtların otomobile entegrasyonunu sağlayan Blue&MeTM sistemi, Bluetooth arayüzü ile eller serbest özelliği, geliştirilmiş ses tanıma, USB girişi, MP3 çalar ve Türkçe sesli SMS kısa mesaj okuma gibi unsurları içeriyor.

  Direksiyon simidi üzerinden kumanda edilebilen Blue& MeTM sistemine sahip Fiat Linea, sürücüsüne Bluetooth’lu bir cep telefonu cebinde veya çantasında olsa dahi, ellerini direksiyondan kaldırmadan cep telefonunu kullanabilme imkanı sunuyor. Geliştirilmiş ses tanıma sistemi de anında etkileşime olanak verirken, gelen kısa mesajların yüksek sesle sürücüye iletilmesini de sağlamaktadır. Araç içindekiler, iPod, cep telefonu, MP3 çalar veya USB haricî belleğe kayıtlı MP3, WMA ve WAV formatındaki müzikleri, dijital cihazı USB porta bağlayarak dinleyebilme ayrıcalığına sahip olabilmektedir.

  Konforlu Sürüş Keyfi Standart!

  Sürüş konforunun standart olarak yollara çıkan Fiat Linea’yı geliştiren proje uzmanlarına verilen hedeflerden bir tanesi de, üst sınıf araçlarında bulunanlar ile eş değer performansa sahip süspansiyonların tasarlanmasıydı. Bu donanımların görevi sürüş kolaylığı ve hassasiyetini, üstün yol tutuşunu, yolcular için azami konforun sağlanması olacaktı. Bu bağlamda, diğer Fiat modellerinde başarı ile kullanılan iki sistemden yola çıkılarak gerekli değişiklikler ve güncellemeler gerçekleştirilmiştir.
  Fiat Linea’nın ön süspansiyon sisteminde McPherson tipi bağımsız yapı kullanılıyor. Amortisör ile yay hem elastik ve emici unsurlar olarak işlev görmekte hem de yapısal görevler üstlenmektedir. Bu yapısal şemanın belli başlı elemanları, önemli ağırlık kazanımı sağlayan çift kabuklu preslenmiş saçtan mamul kollardır (patentli “butterfly” şeması); en küçük engellerin dahi hissedilmemesi ve dolayısı ile konforu arttırmak adına daha fazla kauçuk içeren el
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fiat Linea Multijet Forum Tarih
2013 Model Fiat Linea Yeni Kasa Tuning 1 Mayıs 2012
2012 Model Fiat Linea Teknik Özellikleri Resimleri Tuning 23 Aralık 2011
Fiat Freemont Özellikleri Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 6 Mart 2011
Fiat Scudo Cargo-Combimix Minibüs Özellikleri Resimleri Motorlu Araçlar Dünyası 26 Aralık 2010
2011 Doblo Özellikleri - 2011 Model Fiat Doblo Özellikleri Tuning 10 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş