Fevziye Çelik İlköğretim Okulu Yüreğir Adana

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Fevziye Çelik İlköğretim Okulu Yüreğir Adana konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fevziye Çelik İlköğretim OkuluHakkında - Fevziye Çelik İlköğretim Okulu Tanıtım - Fevziye Çelik İlköğretim Okulu Resimleri - Fevziye Çelik İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri


  Okulumuz 1986-1987 öğretim yılında açılmıştır. Okulumuzu Fevziye Çelik adında bir hayırsever yaptırmıştır. Okulumuz iki katlıdır. 5 derslik, 1 salon, 1 araç odası, 1 müdür odası ve 1 müdür yardımcısı odası vardı. Daha sonra da ihtiyaçları karşılayamadığı için salon ve araç odası derslik haline getirilmiştir. Şu anda dahi ihtiyacı karşılamakta güçlük çekilmektedir.

  Şu anda okulumuz;13 derslik, 1 BT Sınıfı, 1 araç odası, 1 müdür odası ve 2 müdür yardımcısı odası, Rehberlik odası, 1 arşiv odası,soyunma odaları, 1 kütüphane ve 1 öğretmenler odası vardır.

  Okulumuz ikili öğretim yapmaktadır. 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 11 branş öğretmeni, 17sınıf öğretmeni, 2 hizmetli görev yapmaktadır. Okulumuzun bu hale gelmesinde bu güne kadar çalışan ve çalışmakta olan personelimizin azimli çalışması, işbirliği içinde olmalarının payı çok büyüktür.

  Bahçemiz ağaçlandırılmış, basket ve voleybol sahası düzenlenmiştir. Okulumuz yarışmalarda çok çok önemli başarılara imza atmış ve atmaya da devam etmektedir. Mezun öğrencilerimizin başarılarını da unutmamak gerekmektedir.

  FEVZİYE ÇELİK

  (1918-2005)

  2.Dönem Adana Milletvekili Hakim Ali Sadi ÇELİK ve Lütfiye Hanımın evliliklerinden 1918 yılında Adana’nın Kozan ilçesinde dünyaya gelen Fevziye ÇELİK, ülkenin o günkü şartlarından dolayı istediği eğitimi alamadı.

  Elektirik mühendisi Hikmet UZEL ile evlenen Fevziye Hanımın bu evlilikten bir oğlu dünyaya geldi. Oğlunun genç yaşta ölümü Fevziye Hanımı çok etkiledi. Tüm yaşamını çocukların eğitimine adadı. 68 yaşındayken sahip olduğu her şeyi satarak 1986 yılında okulumuzun arsasını ve binanın yapımı için gerekli parayı Milli Eğitim Bakanlığına bağışladı.

  Okulumuzun isim sahibi FEVZİYE ÇELİK hanımefendiyi 2005 yılında kaybettik.

  Ruhu Şad olsun...


  Fevziye Çelik İlköğretim Okulu Adana Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fevziye Çelik İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fevziye Çelik İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fevziye Çelik İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fevziye Çelik İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ADANA / YÜREĞİR

  Adı: FEVZİYE ÇELİK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: SERİNEVLER MAH. 3893 SOK.NO:5

  Telefon Numarası: 3223285893

  Faks Numarası: 3223284847

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:
  http://www.fevziyecelik.k12.tr/main/

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fevziye Çelik İlköğretim Forum Tarih
Fevziye Köyü Hakkında Bilgi Alpu Eskişehir Eskişehir Tanıtımı 26 Ocak 2011
Fevziye Köyü Hakkında Bilgi Kulu Konya Konya Tanıtımı 22 Ocak 2011
Yazır Fevziye Polat İlköğretim Okulu Korkuteli Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Ağustos 2010
Fevziye İlköğretim Okulu Vakfıkebir Trabzon Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Temmuz 2010
Dr.cemil Ve Fevziye Özkaya İlköğretim Okulu İstanbul Bağcılar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş