Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 11 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Resimleri - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Hakkında


  [​IMG]  FEVZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULUNUN TARİHÇESİ

  Okulumuzun ilk arsası 1977 yılında 1250 m² olarak, 375.000 T.L. değerinde, Sökeli hayırseverlerden Cemile NALBANT tarafından, 2311 m² si de 693.000 T.L. değerinde, Felekşan TÜRKSEVER tarafından bağışlanmıştır.

  Daha sonra 2000 yılında 2825 m² arsa daha devlet tarafından kamulaştırılarak,okulumuzun arsası toplam 6024 m² 'ye çıkarılmıştır.

  Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6.000.905 T.L. 'sına mal edilerek , adını Fevzipaşa Mahallesinden alarak, FEVZİPAŞA İLKOKULU olarak, 1981 yılında eğitim-öğretime açılmıştır. Okulumuzun açılışının Atatürk'ün doğumunun 100. Yıl dönümünde olması mutluluk vericidir

  Okulumuz 1997 yılına kadar İlkokul olarak faaliyet göstermiş ve bu sürede toplam 1037 İlkokul mezunu vermiştir.Daha sonra 1997 -1998 Eğitim-Öğretim yılından itibaren ilköğretim okulu olarak eğitim-öğretimini sürdürmektedir.İlköğretim okulu olarak İlk mezunlarını 37 öğrenci ile 1999-2000 Eğitim-öğretim yılında vermiştir.

  2008 Yılının Mart ayında başlanan ek bina inşaatı İlçe Milli eğitim Müdürümüzün çabalarıyla 2008 Eylül dönemine yetiştirilmiş ve böylece bu tarihte normal öğretime geçmiştir.

  [​IMG]

  Okulumuz 16 derslik, anasınıfı, kütüphanesi, laboratuarı, bilgisayar sınıfı, teknoloji tasarım sınıfı olarak eğitim öğretime devam etmektedir.

  Fevzipaşa İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fevzipaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / SÖKE

  Adı: FEVZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: FEVZIPAŞA MAH

  Telefon Numarası: 2565184863

  Faks Numarası:Bilgi Yok

  E-mail Adresi :Bilgi Yok

  Web Adresi:Söke Fevzipasa Ilkögretim Okulu


  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Forum Tarih
Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Tavşanlı Kütahya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Aralık 2011
Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Şubat 2011
Fevzipaşa Akbudak İlköğretim Okulu Didim Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ocak 2011
Fevzipaşa Sevim Kalkan İlköğretim Okulu Çine Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Ocak 2011
Fevzipaşa İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş