Fevzipaşa İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Fevzipaşa İlköğretim Okulu Akçaabat Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Akçaabat Fevzipaşa İlköğretim Okulu - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Hakkında - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Tanıtımı - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Fevzipaşa İlköğretim Okulu Trabzon Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fevzipaşa İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fevzipaşa İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / AKÇAABAT
  Adı: FEVZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Orta Mahalle
  Telefon Numarası: 4622281173


  Okulumuzun Tarihçesi

  İki ahşap binadan oluşan okulun büyük binası 1888 yılında, küçük binası ise 1893 yılında o zamanın kilise papazı ve Rum tüccarı önderliğinde Rum okulu olarak yaptırılmıştı. O zamanlar Orta mahallede Rumların çoğunlukta olması nedeniyle okulda Rumlar okuyordu.


  1800'lü yıllardan kalma iki kitabe, günümüze kadar muhafaza edilmiş ve estetiği ile okul duvarlarının tarihe uzanan birer köprüsü olmuşlardır.

  I. Dünya Savaşı bitiminde 1918 yılında Rumlar ilçeyi terk edince okulda Türk kız öğrenciler okumaya başladı . Okulun adı (Türk İnans Okulu) yani Türk Kız Okulu oldu. Tevhid-i Tedrisat Kanunu kız-erkek çocukların bir arada okuması, öğretimin birleştirilmesi 1924 yılında çıktıktan sonra kız ve erkek öğrenciler bir arada okumaya başladı.
  Tahminen 1925 yılından sonra okulu Fevzipaşa İlkokulu ismi verildi. Okulda uzun yıllar 3 sınıf üzerinden eğitim yapıldı. 1947-1948 yılında 4, 1948-1949 yılında 5 sınıflı oldu. Okulumuz 1993 ve 2003 yıllarında yeniden restore edilerek bugünkü görünümüne kavuşmuştur

  Okulumuz 3406 sayılı yasaya göre 1998-1999 eğitim-Öğretim yılından itibaren 8 sınıflı ilköğretim okulu olarak hizmet vermektedir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fevzipaşa İlköğretim Okulu Forum Tarih
Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Tavşanlı Kütahya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Aralık 2011
Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın Aydın Tanıtımı 11 Mart 2011
Fevzipaşa İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkezköy Tekirdağ Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Şubat 2011
Fevzipaşa Akbudak İlköğretim Okulu Didim Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 25 Ocak 2011
Fevzipaşa Sevim Kalkan İlköğretim Okulu Çine Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş