Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Hakkında - Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Tanıtımı - Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TEKİRDAĞ / ÇORLU
  Adı: FEVZİ ÇAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Reşadiye Mah.Şinasi Kurşun Cad.Cumhuriyet Parki Karşisi
  Telefon Numarası: 2826513024


  Tarihçemiz


  1979 Yılı il inşaat programında Çorlu şehir merkezine bir ilköğretim okulu yapılması planlandığı belirtilerek yer tespiti Milli Eğitim Müdürlüğü’nden istenmiştir.
  İlçemiz Atatürk İlköğretim Okulu binasının çevresinin yeni yerleşim sahası olması ve ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle yapılan araştırmalar sonucunda okul binasının Reşadiye Mahallesi Cumhuriyet Parkı yanındaki hazineye ait arsa üzerine inşaatı Milli Eğitim Müdürlüğü’nce önerilmiştir.

  Zamanın Tekirdağ Valisi Kaşif ÜNAL,Milli Eğitim Müdürü Sabahattin AVCIOĞLU,Çorlu Kaymakamı Hami KIRIMCA İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Recep KARASU’ dan oluşan komisyon Belediye Başkanı Ali Osman ÇELEBİ ile birlikte önerilen arsaya giderek,yerinde yapılan inceleme sonucunda öneriyi uygun görmüşlerdir.

  İmar sahası dışında olan bu yer; Çorlu Kaymakamı Hami Kırımca ve Belediye Başkanı Ali Osman Çelebi’nin yardımları ile kısa sürede imar sahası içine alınmış ve İlköğretim Müdür Vekili Recep Karasu tarafından 58 TL. harç yatırılarak daha sonra İl Tüzel Kişiliği’ne devredilmek üzere Çorlu Belediyesi adına tescil edilmiştir.  İHALE VE İNŞAAT
  5 Derslik, kitaplık, çok amaçlı salon, öğretmenler odası, müdür ve idare odalarından oluşan iki katlı okul binası İl Bayındırlık Müdürlüğünce 05.07.1979 tarihinde 3.500.000 TL.keşif bedeli ile Müteahhit İsmail BAKIR’a ihale edilmiş.

  06.08.1979 tarihinde inşaatına başlanan okulumuz bir yılda tamamlanarak 05.08.1980 tarihinde teslim edilmiştir.  İSİM VERİLMESİ
  İlgili yönetmelik uyarınca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce önerilen FEVZİ ÇAKMAK İKÖĞRETİM ismi İl Milli Eğitim Danışma Kurulu’nun görüşüne uygun olarak Milli Eğitim Müdürlüğü’nün teklifi ve Valiliğin onayı ile okulumuzun adı FEVZİ ÇAKMAK İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur.


  EĞİTİM – ÖĞRETİME AÇILIŞI
  Okul 30.09.1980 tarihinde 128 öğrenci, 5 öğretmen kadrosu ile eğitim - öğretime başlamıştır.Okulun açılışında Ali KISACIK Müdür Vekili olarak görev almıştır.16.10.1980 tarihinde okul müdürlüğüne A.Muttalip KOŞUCU atanmıştır.

  Okulda 30.09.1980 tarihinden 12.10.1982 tarihine kadar normal öğretim ,12.10.1982 tarihinden bugüne kadar ikili öğretim yapılmaktadır.

  Okulumuza derslik yetersizliğinden 2004 yılında 8 derslikli ek bina yapılmıştır. 2006-2007 öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir.

  Önceleri soba ile ısıtılan okul 1996 yılı Mart ayından bu yana kaloriferle ısıtılmaktadır.


  [​IMG]

  Detaylı Bilgi için Tıklayınız

  webrehberi.biz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fevzi Çakmak İlköğretim Forum Tarih
Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 15 Haziran 2012
Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Esenler İstanbul İstanbul Tanıtımı 11 Nisan 2012
Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Afyonkarahisar Afyonkarahisar Tanıtımı 1 Mart 2012
Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Ocak 2012
Maraşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Bilgileri Sincan Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş