Fethiye-Göcek'te Tatil

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Fatma tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Fethiye-Göcek'te Tatil konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göcek-Fethiye'de Tatil

  Birbirinden güzel ve çok sayıda adanın yer aldığı Fethiye körfezindeki Göcek bölümünde yatlar ve mavi yolculuk yapma imkanı vardır.

  Göcek; Dalaman Fethiye yolu üzerinde bulunuyor. 2006 yılına kadar Dalaman dan sonra Göcek’e varmak için Göcek Geçidi olarak bilinen dar ve virajlı bir karayolunu geçmek gerekiyordu. 2006 Haziran ayında açılan 980 metre uzunluğunda ki Göcek tüneli ile ulaşım artık kolaylaştı. Ayrıca bu tünel ülkemizde yap-işlet-devret modeli ile yapılan ilk tünel olup ücretlidir.


  Göcek ‘in yerleşik nüfusu yaklaşık 4,500 dür. Yaz aylarında bu sayı 7,000 inin üzerine çıkmaktadır.. Mavi Yolculuk için bölge yoğun yat trafiğine sahiptir. Özellikle uluslararası sulardan gelen uzun yol tekneleri için kapalı körfezi ile sakin ve güvenli bir limandır. Temiz Akdeniz suları , yeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennet kabul edilen Göcek koyları ve 12 adalar, Göcek’i deniz yolcuları için vazgeçilmez bir rota haline getiriyor. Tatil amacı ile karayolu ile gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek kapasitede kaliteli konaklama yerleri, günübirlik tekne turu hizmeti veren eğlenceli sahili ve birçok plajı ile tatilciler için değişik bir alternatiftir.

  Göcek’de iskeleden her gün çevre koy ve adalara günübirlik tekne turları vardır, ister bu turlara katılabilir isterseniz de tekne kiralayabilirsiniz.

  Göcek Rehberi


  Ulaşım:
  Dalaman havaalanına 18 km mesafede bulunan Göcek’e ulaşım oldukça kolaydır. Muğla Fethiye karayolu üzerindeki Göcek’e giden yol geniş ve asfalt.

  Göcek’in Fethiyeye uzaklığı 37 km. Göcek’in içi araç trafiğine kapalı durumda. Karayolu ile gidecnler araçlarını otoparka bırakabiliyorlar.

  Konaklama:

  Göcek’de küçük fakat güzel oteller yer alıyor. Ayrıca çok sayıda balık restaurantları da mevcut bölgede.

  Alışveriş:

  Hediyelik eşya alabileceğiniz yerler mevcut. Özellikle yatçılara yönelik ancak fiyatlar biraz yüksek.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fethiye Göcek'te Tatil Forum Tarih
Muğla Fethiye Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Muğla Tanıtımı 2 Aralık 2012
Fethiye Ölüdeniz Hakkında Bilgi Muğla Tanıtımı 15 Kasım 2011
Fethiye İlköğretim Okulu Bilgileri Kazan Ankara Ankara Tanıtımı 5 Ekim 2011
Fethiyede,Ölüdenizde Gezilecek Görülecek Yerler Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 22 Haziran 2011
Ölüdeniz Hakkında Bilgi ve Resimler Fethiye Muğla Muğla Tanıtımı 6 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş