Fethiye, Faralya Köyü Patika'da Yolculuk

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Siraç tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Fethiye, Faralya Köyü Patika'da Yolculuk konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fethiye, Faralya Köyü Patika'da Yolculuk

  [​IMG]
  “Patika Projesi” Fethiye’nin Faralya köyünde 5 dönümlük arazide yeşertilen bir proje. Kentleşmeyle gelen koşuşturmaların dışında da bir yaşam olduğunu, kendimizi gerçekleştirmek için pek çok seçeneğimiz olabileceğini, unuttuğumuz değerleri yeniden hatırlayarak, çalışarak, üreterek, dokunarak, koklayarak, hissederek yaşayabileceğimizi hatırlayacağımız bir ortam Patika.
  Patika’da her yıl çocuklar için yaz kampları, yoga kampları, modern dans kampları, seramik çalışmaları yapılmakta. Alternatif bir tatil yapmak için, doğal yaşam anlayışını doğada tatil anlayışı ile birleştirebileceğiniz Patika’da keyifle tatilinizi geçirebilirsiniz. Patika’da isterseniz taş evde, tahta evlerde ya da isterseniz çadırlarda konaklayabiliyorsunuz.
  Aynı zamanda Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, TaTuTa ( TArım TUrizmi ve Gönüllü Bilgi ve Tecrübe TAkası) projesi üyesi olan Patika'da gönüllü olarak çalışmak isterseniz, Bugday Ekolojik Yaşam Kapısı adresinden bilgi alabilirsiniz.
  Patika Tarihçesi
  Patika projesi Erol B. Scott’ın yaklaşık olarak 20 yıldır tasarladığı bir proje. Projenin ilk tohumlarını da 1996 yılında ilk taş evini yaparak atmaya başladı. Permaculture ile ilgili kurslar almaya başlamasıyla beraber ekolojik tasarım ilkeleri doğrultusunda ilk deneyimleri oluşturdu. 1998 yılında ilk çocuk kampı düzenlendi.
  Daha sonra yeniden şehir yaşamına geri dönmek zorunluluğu nedeniyle projeye bir süre ara verildi. 2002 yılı sonundan beri yeniden Patika’yı yeşertmeye başlamaya karar vererek 2004 den itibaren çeşitli yapılar yaparak ve bahçe oluşturarak insanların patika projesinde varolmalarını sağlayacak altyapıyı kurmak için yeniden çalışmaya başlandı. Patika, 2005 yazından itibaren yaz aylarında çocuklar ve gençlere yönelik eğitim kampları ve modern dans eğitim kampıyla zenginleşerek ve yeşererek kendi “Patika” sında yoluna devam etmektedir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fethiye Faralya Köyü Forum Tarih
Muğla Fethiye Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Muğla Tanıtımı 2 Aralık 2012
Fethiye Ölüdeniz Hakkında Bilgi Muğla Tanıtımı 15 Kasım 2011
Fethiye İlköğretim Okulu Bilgileri Kazan Ankara Ankara Tanıtımı 5 Ekim 2011
Fethiyede,Ölüdenizde Gezilecek Görülecek Yerler Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 22 Haziran 2011
Ölüdeniz Hakkında Bilgi ve Resimler Fethiye Muğla Muğla Tanıtımı 6 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş