Ferzan Özpetek / oyuncu ve yönetmen.

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Ferzan Özpetek / oyuncu ve yönetmen. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  MUTLULUĞUDA HÜZNÜDE İKİ KERE YAŞIYORUM..

  [​IMG]Serra Yılmaz: Ferzan değer biliyorMutluluğu da hüznü de iki kere yaşıyorum
  30 Nisan 2009ÖZGÜR ÇAKIR SABAH
  Ferzan Özpetek, Laura Delli Colli'nin kendisi için hazırladığı özel kitabı tanıttı. Yönetmen İstanbul ve Roma arasında 'her şeyi iki kere yaşadığını' vurguladı.

  Ferzan Özpetek, hayatını anlatan Gözleri Tamamen Açık: Ferzan Özpetek (Ferzan Ozpetek: Ad Occhi Aperti) isimli kitabın tanıtım toplantısı için İstanbul'a geldi. İtalyan yazar Laura Delli Colli'nin kaleme aldığı ve İtalya'da Mandadori Yayınevi tarafından İtalyanca ve İngilizce basılan kitabın tanıtım toplantısı, önceki akşam İtalyan Kültür Merkezi'nin katkıları eşliğinde, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Oditoryumu'nda, yönetmen Özpetek'in de katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda ilk konuşmayı Mondadori Yayınları Özel Proje Sorumlusu Massimo Navoni yaptı. Navoni, dünyada e-kitapların ve Ferzan Özpetek'in konu olduğu pahalı ve nadide kitapların öneminin giderek arttığına dikkat çekti. Kitabın yazarı Delli Colli de kitabın hikâyesini anlattı. "Kitapta Ferzan'ıı bir gazeteci ve bir okuyucu bakış açısıyla ele almaya çalıştım. Kitap bir biyografiden çok, onun fotoğrafını çekmek amacıyla ele alındı. Ferzan'ın kişiliği, düşüncesi, okudukları, formasyonu ve beraber çalıtığı insanlarla olan ilişkileriyle görebiliyorsunuz," diyen Colli, yönetmen Ferzan Özpetek'in İtalya'da gündemi en çok takip eden insanlardan biri olduğuna da dikkat çekti ve İtalya'da doğmamış biri olarak İtalya ile ilgili konuları daha derinine inebilen biriyle çamlışma fırsatı yakaladığını da belirtti.

  FERZAN'IN IŞIKLA DANSI
  Kitabı derlerken, Roma ve İstanbul'daki bazı yaşamların ve mahallerin birbirine ne kadar benzediğini gördüğünde şaşırdığını itiraf eden gazeteci yazar ve editör Delli Colli, Ferzan Özpetek'in iki kentte de kendini evinde hissetmesinin onun için bir avantaj oluğuna dikkat çekti. Özpetek'in dünyaca tanınmış yazar Marguerite Yourcenar'dan etkilendiğini duyduğunda kitabın adının kafasında oluşmaya başladığını belirten İtalyan Laura Delli Colli, "Ayrıca, Ferzan sözcüğünün ışıkla ilgili olduğunu öğrenince de doğrusunu isterseniz çok şaşırdım," diye konuştu
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ferzan Özpetek oyuncu Forum Tarih
Ferzan Özpetek: Benim için en büyük ödül Kültür Sanat Haberleri 28 Nisan 2010
Ferzan Özpetek,Ferzan Özpetek kimdir,Ferzan Özpetek biyografisi Biyografi & Otobiyografi 28 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş