Ferit İlsever tahliye edildi

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 30 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ferit İlsever tahliye edildi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TEKİRDAĞ (İHA) - "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklanarak Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne konulan İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, sağlık sorunları sebebiyle tahliye edildi. İlsever, cezaevi çıkışında kendisinin değil Türkiye'nin sağlığının önemli olduğunu söyledi.

  Rahatsızlığı nedeniyle 18 gün Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki mahkum koğuşunda tedavi edilen Ferit İlsever, geçtiğimiz hafta yeniden Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne getirilmişti. Ergenekon soruşturmasını yürüten 13. Ağır Ceza Mahkemesi, İlsever'in avukatlarının verdiği tahliye dilekçesini kabul etti. Sağlık sorunları nedeniyle tahliyesine karar verilen Ferit İlsever, yaklaşık 3 saat süren işlemlerinin ardından tahliye edildi. Elinde bir poşet ve ceketi ile cezaevi kapısından çıkan İlsever'i, İP Tekirdağ İl Örgütü üyeleri ellerinde Türk bayrakları ile karşıladı.

  Sağlık sorunları nedeniyle tahliyesinin bir süredir basında yer aldığını ifade eden İP Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, cezaevinde ciddi sağlık sorunları yaşadığını ve hemen tedavisine devam edileceğini söyledi. Kendi sağlığından önce Türkiye'nin sağlığının önemli olduğunu belirten İlsever, "Tabii ciddi bir sağlık olayı ile karşı karşıyayım. Şimdi bir an önce tedavi olacağım. Ama bence şimdi Türkiye'nin sağlığı herkesin sağlığından önemli. Bizim takip edebildiğimiz kadarıyla Sayın Osman Paksüt'ün eşi Ferda Paksüt'ü alıyorlar içeri, Ergenekon vesaire gerekçesiyle bu nedir? Hepimiz biliyoruz ve görüyoruz ki bu Anayasa Mahkemesi'ne yapılmış bir tehdittir. Sayın hanımefendinin ne suçu, ne günahı var. Hiçbir şeyi yok. Sorguların hepsi ortada. YARSAV Başkanı Sayın Emin Faruk Eminağaoğlu'nu biliyorsunuz bir hedef tahtası gibi koydular. Nedir bunlar? Türk yargısı üzerinde ve Yargıtay Başsavcılığı üzerinde bir tehdit yaratmak. Açıyorsunuz iddianame sayfalarını Ergenekon'un merkezinde 3 Genelkurmay Başkanı Necip Torumtay, Hüseyin Kıvrıkoğlu, İsmail Hakkı Karadayı var. Ne oluyoruz? Hiçbir ciddi suçlamaya dayanmadan iddianameye alınmış isimler, Türk Ordusu'nda Amerikan emperyalizmine direnen, Türkiye'nin bağımsızlığını düşünen kim varsa hedef tahtasına konuyor. 3 tane Genelkurmay Başkanı da Ergenekon'un merkezine konuluyor. Türkiye'nin bugünkü koşullarında ekonomik krize giderken yapılmak istenen, dik duran ABD'ye karşı Türkiye'yi savunan kuvvetleri ezmektir,

  sindirmektir. Karadeniz'de bu kadar yoğun koşullar yaşanırken, Rusya-Amerika çelişmesinin şiddetlendiği koşullarda, bu Ergenekon denen bu iftira, bu tertip önlenmezse halkımızı, aydınlarımızı uyarıyorum; Türkiye, Amerikancı darbeye gider. Türkiye'nin gideceği son burası olur. Türkiye'nin sağlığını tehdit eden en büyük şeyde bu tertiptir, durdurulması gerekir" şeklinde konuştu.
  Cezaevinde geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Kuddisi Okkır ile ilgili olarak çok üzüntülü olduğunu belirten İlsever, "Kuddisi Okkır'ın ölümü dram ve facia. Üstüne ne söyleyeyim, tam bir facia. Suçunu öğrenemeden gitti'' diye konuştu.

  Daha sonra kendisini karşılamaya gelen partililer ile birlikte özel bir araca binen İlsever, tahliyesini telefonda konuştuğu eşi ile paylaştı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ferit İlsever tahliye Forum Tarih
Lale Devri Sadrazam Damat Ferit Paşanın Avrupaya Elçi Göndermesinin Nedenleri Neler Tarihi Bilgiler 13 Ocak 2014
Ferit Nomer Kimdir - Ferit Nomer Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 22 Mart 2012
Ahmet Ferit Giritligil İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Manisa Manisa Tanıtımı 11 Mart 2012
Ferit İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 22 Şubat 2012
Ferit Edgü Kimdir - Ferit Edgü Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 28 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş