Ferhan Türk'ün yerine Şerife Alp görev yapacak

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Ferhan Türk'ün yerine Şerife Alp görev yapacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk’ün ceza evine konulması üzerine boşalan belediye başkanlığı görevini Şerife Alp yürütecek. KCK Operasyonları kapsamında Kızıltepe’de göz altına alınarak Diyarbakır’a götürülen ve ardından da sorgulandıktan sonra tutuklanmasına karar verilen Kızıltepe Belediye Başkanı Ferhan Türk’ün yerine yardımcısı Şerife Alp görev yapacak.
  Edinilen bilgiye göre; KCK Operasyonları kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanmasına karar verilen 8 belediye başkanından biri olan Ferhan Türk’ten boşalan belediye başkanlığı makamına bayan belediye başkan yardımcısı Şerife Alp’in görev yapması kararı alındı. İddialara göre görek encümen üyeleri gerekse de parti yönetiminin oluruyla belediye başkanlığı görevini Şerife Alp’in sürdürmesi yönündeki güçlü eğilimin önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama ile kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.
  Böylece; Batman’da faili mechul bir cinayette öldürülen Mardin eski Milletvekili Mehmet Sincar’ın eşi Cihan Sincar’ın iki dönem Kızıltepe Belediye Başkanlığı görevini yürütmesinin ardından bir bayan başkanın Kızıltepe Belediyesi’nin makam koltuğuna yeniden oturması bekleniyor. / Kadir ÜRÜNDÜ - Nusaybinim.com Kızıltepe
   

Bu Sayfayı Paylaş