Feng Shui Dosyası : Salon

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Feng Shui Dosyası : Salon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Feng Shui Dosyası: Salon

  Salon, ev sakinlerinin bir araya gelip sohbet ettikleri, misafir ağırladıkları, hatta yemek yedikleri bir oda olduğu için, rahat ve konuksever olmalıdır.
  [​IMG]
  Feng Shui Dosyası: Salon  Bu oda ev sakinlerinin kişiliklerini ve ilgi alanlarını yansıtmalıdır. Evin en canlı ve güzel odasıdır. Görüntüsü ve verdiği duygu, sizin hakkınızda bir bilgi vermesine sebep olacaktır. Mobilya, halı ve genel dekor, mali durumunuz hakkında bilgi verir. Odanın ambiyansı ise, dünyaya bakışınız ve kişiliğiniz hakkında ipucu verecektir.
  Bu odada kullanılan mobilyalar geniş, rahat ancak odanın boyutlarına uygun olmalıdır. Zevk ve stiliniz ne olursa olsun, hedefiniz sakin ve hoş, içeri giren kişiyi buyur eden bir etki yaratmalıdır. Bu oda ne tür insanları kendinize çekeceğinizi belirler. Arkadaşlarınız, akrabalarınız ve ziyaretçileriniz, bu odanın atmosferine göre etkileneceklerdir.
  Aileniz de, bu odanın uyandırdığı duygulara karşılık verir. Eğer bu oda sıcak, hoş ve davetkar değilse, tüm aile üyeleri kendilerine zaman geçirmek için farklı yerler bulurlar. Eğer odanın içinde sağlıklı bir enerji akışı yoksa, aile ilişkileri karışıklaşır ve aile yapısında sıkıntılar oluşur.
  İyi ışıklandırma, iyi enerji demektir. Karanlık odalar ve binalar her zaman olumsuz enerjiyi çeker. Eğer sorunlu bir köşeniz varsa ve oraya ne yapacağınızı bilemiyorsanız, çok sert olmayan parlak bir ışık koymak, iyi bir tercih olacaktır.
  Bu odada ve tüm evde, kırılmış, eski, bozuk eşyaları bulundurmayın. Bu tarz eşyalar etrafa olumsuz enerji yayarlar. Bu tarz eşyaları bu odada bulundurursanız, ailenin hedefleri üzerinde olumsuz etki yaratırlar.
  Salondaki oturma grubunu yerleştirirken, mobilyaların kapıya sırtlarının dönük olmamasına, yani aile fertlerinin, kapıya sırtları dönük oturmamasına dikkat edin. En doğru şekil, koltuk sırtlarını duvara yaslamaktır.
  Eğer salonunuz L şeklindeyse, ayrı oturma alanları oluşturmak için, araya paravan ya da saksı çiçekleri koymak akıllı bir seçim olabilir. Koltuk ve sandalyeleri, çıkıntılı kirişlerin altına yerleştirmeyin. Bu yapılar, altında oturan insanlar üzerinde baskı yapar. Eğer mecbur kalırsanız, o kirişe asacağınız çiftli bambu çubuklar işe yarayacaktır.
  Salon, evin en genel odası olduğundan, eğer salonunuz ün, servet, kısmet yönü olan güneye bakıyorsa, bu çok şanslı bir durumdur.
  Duvarlara asacağınız resimlerde, yaşamı ve mutluluğu temsil eden resimler seçin. Ölümü veya olumsuz durumları tasvir eden tablolardan kaçının.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Feng Shui Dosyası Forum Tarih
Feng Shuı Dosyası: Yatak Odası Dekorasyon 2 Aralık 2009
Feng Shui Kitabı - Esra Koyuncu Kitap, Resim ve Dergi 7 Ocak 2012
Power Of Feng Shui 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 20 Ocak 2011
5 Dakikada Feng Shui Kitabı - Selena Summers Kitap, Resim ve Dergi 6 Temmuz 2010
Bahçenizde feng shui havası yaratın Dekorasyon 10 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş