Feng Shuı Dosyası: Yatak Odası

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 2 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Feng Shuı Dosyası: Yatak Odası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Feng Shui Dosyası: Yatak Odası

  Feng Shui kuralları içinde, yatak odası en önemli odadır. Evin en fazla zaman geçirilen bu odasında nasıl uyuduğunuz, kendinizi nasıl hissettiğiniz göze alınır.
  [​IMG]
  Feng Shui Dosyası: Yatak Odası  Yatak odası, ertesi gün dış dünyadaki mücadeleye sizi hazırlayan yerdir. Ayrıca bu oda mahremiyeti ve sağlıklı uykuyu da temsil eder. Bu oda sizi yansıtmalı, kendinizi en rahat ve güvende hissettiğiniz yer olmalıdır.
  Yatak odası mahrem ve ön kapıdan uzak olmalıdır. Sokak gürültülerinden uzak olmanız, simgesel olarak güvenli olmanız anlamına gelir. Yatak odasının kapısı, ön kapı ile düz bir hat üzerinde olmamalıdır.
  Yatağınızın nasıl yerleştirildi çok önemlidir. Eğer uygunsuz bir konumda yerleştirdiyseniz, kendinizi uykuda huzursuz hissedersiniz. Yatağı yerleştirmenin ana kuralı, ayakucunuzun asla odanın kapısı ile aynı hizada olmamasıdır. Yani, kapıyı açtığınızda tam karşınızda yatak duruyorsa ve yatan kişinin ayak tabanları size bakıyorsa, bu doğru bir konum değildir.
  İdeal olanı, yatağın oda kapısıyla karşılıklı köşelerde olmasıdır. Yatağın başı bir duvara dayanmalıdır ancak başınızda pencere olmamalıdır. Eğer buna odanın şekli sebebiyle mecbur kalırsanız, mutlaka yatak ile pencere arasına sandalye, sandık gibi bir eşya koyarak aralık bırakınız.
  Uzmanlar, yatağı başınız kuzeye gelecek şekilde yerleştirmenizi önerirler. Yatağın uygun biçimde yerleştiriliş kurallarını ihlal etmediğiniz takdirde, bunu uygulayabilirsiniz. Bunun sebebi, bedeninizin ekseninin yerkürenin ekseniyle paralel olmasını sağlama isteğidir. Kuzey Kutbu’ndan yerküreye giren manyetik enerjiyi almak için, doğru çizgide olmanızı sağlar. Bu yaşamsal güç, sizin rüyalarınızı hatırlamanızı ve onları iyi algılayıp anlamanızı mümkün kılar.
  Odada bulunan ayna, oda kapısının karşısına gelmemelidir. İçeri giren enerjinin geri yansımasına sebep olur. Aynalar direkt olarak yatağa dönük olmamalıdır. Sabah uyandığınızda, ilk olarak kendi dağınık görüntünüzle karşılaşmak, üzerinizde kötü etki bırakır.
  Yatağın gün boyu doğrudan güneş ışığına maruz kalmamsı önemlidir. Bu aşırı hareketli bir enerji yaratır ve uyuma güçlüğüne sebep olur.
  Yatak odasını kutular, fazla eşya ve kitap yığınları için depo olarak kullanmayın. İçerideki enerji akışı aksayacağı için, uyku düzeniniz bozulacaktır. Yatağın altına eski eşya doldurmak, durağan bir enerji yaratacağı için, evlilikte durgunluğu işaret eder. Ayrıca yatak odasında televizyon gibi elektronik eşyalar bulundurmamak gerekir. Bu aletlerin elektromanyetik alanları, uyku kalitenizi bozacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Feng Shuı Dosyası Forum Tarih
Feng Shui Dosyası : Salon Dekorasyon 2 Aralık 2009
Feng Shui Kitabı - Esra Koyuncu Kitap, Resim ve Dergi 7 Ocak 2012
Power Of Feng Shui 2011 Albümü Albüm Tanıtımları 20 Ocak 2011
5 Dakikada Feng Shui Kitabı - Selena Summers Kitap, Resim ve Dergi 6 Temmuz 2010
Bahçenizde feng shui havası yaratın Dekorasyon 10 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş