Fenerbahçe Taraftar Grupları

'Fenerbahçe' forumunda kultur_bilgisayar tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fenerbahçe Taraftar Grupları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  UniFeb

  Grup 2002 yılında kurulmuştur.Tüm üyeleri üniversitelilerden oluşmaktadır. Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda maçları Telsim tribününden takip etmektedirler. Merkezleri Levent'tedir.

  1907 ÜNİFEB'in Kuruluşu

  Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği, kısa adıyla UNIFEB’in temelleri, 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği BUFEB’in kurulmasıyla atılmıştır. 2000 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Fenerbahçeliler Kulübü İBÜFEK, İstanbul Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği İTÜFEB ve Yıldız Teknik Üniversitesi Fenerbahçeliler Birliği YTÜFEB’in de kurulması ve üniversitelerinde aktif çalışmalar yapan Fenerbahçeli üniversite öğrencilerinin belli başlı konularda ortak hareket etme kararı almasıyla UNİFEB kurulmuştur.

  2001-2002 Futbol Sezonu’nun başında, UNİFEB’in daha geniş tabana yayılan bir birlik olması amacıyla yaptığımız çalışmaların başında, 1907 Fenerbahçe Derneği ile beraber gerçekleştirdiğimiz Lise Tarafı Kale Arkası Tribünü Kombine Kart Projesi gelmiştir. Hem diğer birçok üniversitedeki Fenerbahçeli arkadaşlarımızla tanışma, hem de 1907 Fenerbahçe Derneği’ni daha yakından tanıma fırsatını bulduğumuz bu süreçte, biz üniversite öğrencisi Fenerbahçelilerle, işadamı, sanayici, ve mesleklerinde başarılı olmuş, toplumda saygın bir yer edinmiş Fenerbahçeliler'den oluşan 1907 Fenerbahçe Derneği’nin paralel bir Fenerbahçe felsefesine sahip olduğu ortaya çıkmıştır. UNİFEB’liler olarak kendi aramızda yaptığımız toplantılarda ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kendi Yönetim Kurulu’nda yaptığı görüşmeler sonucunda bu birlikteliğin kurumsal bir yapıya dönüşmesine karar verilmiş ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin desteğiyle, biz Üniversite öğrencisi Fenerbahçeliler'in, gençliğimizi, enerjimizi ve gelecek potansiyelimizi birleştirerek; FENERBAHÇE’NİN AYDINLIK GELECEĞİ OLMAK için 1907 ÜNİFEB kurulmuştur.

  1907 ÜNİFEB sıradan bir taraftar topluluğu veya sadece bir tribün grubu değildir. Hedefimiz, Fenerbahçeli üniversite öğrencileri arasında ideal bir birlikteliği oluşturmak ve gücümüzü Fenerbahçe etrafında birleştirerek hareket etmektir.

  1907 ÜNİFEB'İN DÜNÜ, BUGÜNÜ

  1907 ÜNİFEB’in temelleri 2000 yılında atılarak, Mayıs 2001’de 4 üniversitede örgütlenen üniversite öğrencilerinin katılımıyla kuruldu. Boğaziçi, İstanbul Teknik, Yıldız Teknik ve Bilgi Üniversiteleri’nde okuyan Fenerbahçelilerin bir araya gelmesiyle faaliyete geçen 1907 ÜNİFEB’e, kısa sürede Türkiye’nin dört bir yanından ve yavru vatan Kıbrıs’tan üniversiteler de katıldı ve birliğimiz 38 ilde 67 üniversiteye ve 20.000 üyeye ulaştı.Kurulduğumuz gün “Fenerbahçe’nin Aydınlık Geleceği” olma iddiasıyla yola çıktık ve o günden beri de bu ateşin peşinde koşuyoruz.

  Hepimiz için kutsal amaca giden yolda, 1907 ÜNİFEB üyesi olan bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan, zor anlarımızda içimizdeki ateşi körükleyen, 1907 ÜNİFEB ile ilgili kararlarımızda hep yol gösterici olan ilkeleri derlediğimizde, 1907 ÜNİFEB’in hedefleri ve değerleri ortaya çıktı.

  1907 ÜNİFEB’in misyonunu taraftarı olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, içinde yaşadığı çevreye ve topluma artı değerler sağlamak olarak belirledik. Bu misyon çerçevesinde hedeflerimizi dört ana başlık altında topladık. Bunlar; taraftarı olduğumuz Fenerbahçe Spor Kulübü’ne düzenli projeler üreten bir organizasyon haline gelmek, üyelerimize Fenerbahçe Spor Kulübü’ne en etkili şekilde destek verecek nitelikleri kazandırmak, taraftarı olduğumuz Fenerbahçe Spor Kulübü için bilinçli, etkili ve güçlü bir kamuoyu desteği yaratmak ve Türkiye’nin en başarılı 10 sivil toplum örgütünden biri olmaktır.

  Hedeflerimize ulaşmak içinde önümüze bazı değerler koyduk. Bütün üyelerimizin taşımasını beklediğimiz bu değerler şunlardır: 1907 ÜNİFEB üyesi Fenerbahçe Spor Kulübü’ne karşılık beklemeden destek olmalı ve hizmet etmelidir, 1907 ÜNİFEB üyesi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlıdır, 1907 ÜNİFEB üyesi ülkesinin ve ulusunun çıkarlarını en üst düzeyde gözetir, 1907 ÜNİFEB üyesi taraftarı olduğu Fenerbahçe’ye ve içinde bulunduğu topluma karşı duyarlıdır, 1907 ÜNİFEB üyesi katılımcı ve üretkendir, 1907 ÜNİFEB üyesi üniversiteli olma sıfatına yakışan davranışlar sergiler, 1907 ÜNİFEB üyesi hayatın her alanında üyesi olduğu birliğimizi temsil ettiğinin bilincindedir.

  Bu şekilde sağlam temellere oturttuğumuz birliğimizin daha sağlıklı bir yapıya ve işleyişe kavuşması için resmiyet kazanması gerekiyordu. 1907 ÜNİFEB olarak kuruluşumuzun 3.yılında kurumsallaşma adına çok önemli bir adım attık. Birliğimize resmi bir tüzel kişilik kazandırmak ve çalışmalarımızı meşru bir zemine oturtmak için bundan 5 yıl önce, 11 Ağustos 2003 tarihinde dernekleşerek, 1907 ÜNİFEB’in geleceğini de garanti altına almış olduk.

  4.Levent’te bulunan dernek merkezimizde 1907 ÜNİFEB Yönetim Kurulu ve 1907 ÜNİFEB Komiteleri düzenli olarak toplantı yaparak projelerin hayata geçirilmesini ve 1907 ÜNİFEB’deki işlerin aksamamasını sağlarken, her üniversite de kendi bünyesinde toplantılar düzenliyor ve bu sayede 1907 ÜNİFEB üyeleri birliğin işleyişinde aktif olarak rol alıyorlar.

  Geçtiğimiz yıllarda derneğin tüm Türkiye’ye yayılmış üyeleriyle iletişimini sürdürmesi ve bu büyük örgütlenmenin sağlıklı bir şekilde işlemesi için Anadolu’daki Üniversitelere örgütlenme gezileri düzenleyerek üç ayrı merkezde (İstanbul, İzmir, Kayseri) gerçekleştirdiğimiz konseylerle sürekli fikir alışverişinde bulunduk.

  Ancak bu yıldan itibaren konseylerimizin sayısını bire indirecek ve bir haftasonu boyunca İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Bu yeni sistemin en büyük hedefi üniversite sorumlularımızın kaynaşmasını ve tanışmasını sağlayabilmektir. Tüm Türkiye’deki üniversite sorumlularının katılacağı bu konseyde geliştirdiğimiz yeni yapılanma planlarımızı, projelerimizi ve stratejilerimizi yetkili arkadaşlara aktaracağız.

  Yaz aylarında yönetim kurulumuzun büyük uğraş verdiği ve her gün üzerine yeni bir şeyler koyduğu yeni örgütlenme politikamızın bir diğer önemli parçasını ise “Bölgesel Toplantı”lar oluşturacak. Bu toplantılar “İdeal Sistem” adını verdiğimiz merkezdeki yönetim kurulumuzun ve komitelerimizin birer kopyası olan üniversite yönetim kurullarımızla, yönetim kurulumuzun belirleyeceği yedi merkezde bir araya gelerek yerel sorunları dinleyip bu sorunlara hep beraber çözümler üretmeye çalışacağız.

  1907 ÜNİFEB sadece bir tribün grubu olmadığı, aynı zamanda bir sivil toplum örgütü olduğu için toplumsal duyarlılık projelerine de büyük önem veriyoruz. Her şehirdeki 1907 ÜNİFEB üyeleri belirli aralıklarla kendi bölgelerindeki Çocuk Esirgeme Kurumları’nı ve huzurevlerini ziyaret ediyor, kitap toplama kampanyaları düzenliyor ya da Çanakkale, Dumlupınar’da şehitlerimizi ziyaret ediyor. Bu organizasyonlara ek olarak üniversitelerimizin düzenlediği maç izleme organizasyonları, bowling turnuvaları, halı saha maçları, tekne organizasyonları ve yılbaşı kutlamalarıyla üyelerimiz tanışma ve kaynaşma fırsatı buluyorlar.

  Tüm bu organizasyonlarımızın dışında 1907 ÜNİFEB genelinde düzenlenen, her yıl gerçekleştirdiğimiz üç önemli organizasyonumuz var. Bunlar; 10 Kasım’da en son bini aşkın üyemizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Anıtkabir ziyareti; Atatürk’ün kulübümüzü ziyaret ettiği ve kulübümüzün kuruluş tarihi sayılan 3 Mayıs’ta “Ata’ya İade-i Ziyaret”; daha önceki yıllarda Abant, Edirne, Sapanca, Ankara ve son olarak da Bursa Demirtaş’ta 700 kişinin katılımıyla yedincisini gerçekleştirdiğimiz “Geleneksel Bahar Şenlikleri”mizden oluşuyor. Bu organizasyonlarımız Türkiye’deki bütün üyelerimizin buluşma ve kaynaşma fırsatı bulmasını sağlıyor.

  Kulübümüzün 100.yılı için yürüttüğümüz projelerin yanı sıra, gelişim aşamasında olan İslam Çupi ve Şükrü Saracoğlu Anma Törenleri projesi, 1907 ÜNİFEB Ligi projesi, bitimine çok az bir süre kalan 1907 ÜNİFEB Andaç’ı ve daha birçok proje üzerindeki çalışmalarımız hızla ilerliyor.

  1907 ÜNİFEB’in en önemli tanıtım aracı olan ve adeta 1907 ÜNİFEB’in sesi olan adresli internet sitemiz 5.yılımızla birlikte yenilenerek hem görsel açıdan daha zengin, hem de kullanış açısından daha pratik bir duruma geldi. Web sitemizde her zaman olduğu gibi üniversitelerimizin gerçekleştirdiği her türlü organizasyonun yanı sıra, yazarlar bölümünde de güncel konular hakkında 1907 ÜNİFEB üyelerinin yorumlarını yayınlıyoruz. Ayrıca sitemizin yenilenmesiyle birlikte bundan sonra Fenerbahçemizle ilgili güncel haberleri de sitemizden takip edebileceğiz. Sitemizin fotoğraflar bölümünün yenilenmesiyle maçlarda ve organizasyonlarımızda çektiğimiz fotoğrafların yanı sıra üniversitelerimizden fotoğrafları içeren oldukça geniş bir arşive sahip olduk.

  Her zaman olduğu gibi internet sitemiz bünyesinde bulunan forum sayesinde, tüm Türkiye’deki 1907 ÜNİFEB üyeleri aynı anda aynı yerde buluşarak fikir alışverişinde bulunma ve gündemi değerlendirme fırsatı buluyorlar.

  Tabii ki bunların yanında Fenerbahçemize her alanda olduğu gibi tribünlerde de gereken desteği vermeye çalışıyoruz. İç saha maçlarımızın hepsinde tezahüratlar kadar görsel şovlara da önem verdiğimizi, derbilerde ve Şampiyonlar Ligi maçlarında gerçekleştirdiğimiz koreografilerimizle ortaya koyduk. Bunun en güzel örnekleri, geçtiğimiz yıl Sevilla’yla oynadığımız Şampiyonlar Ligi 2. Eleme turu karşılaşmasında sergilediğimiz Türkiye’nin şu ana kadar boyanmış en büyük tek parça pankartı, ve Fenerium tarafından atkı tasarımı olarak kullanılan Chelsea ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final mücadelesi için hazırladığımız “The Rising Sun Over Europe” koreografisidir. Beşiktaş ile İnönü Stadı’nda oynadığımız maçta açtığımız “Fener”ler taraftarların deplasmanda düzenlemiş olduğu ilk koreografi oldu.Yalnızca İstanbul’daki maçlarda değil, Türkiye’nin hemen hemen her yerinde örgütlü olduğumuz üniversitelerdeki üyelerimiz sayesinde takımımızı her alanda deplasmanlarda da yalnız bırakmadık, şampiyonlar ligi mücadelelerimiz için Sevilla ve Londra’da bile takımımızı destekledik.

  Biz 1907 ÜNİFEB üyeleri; ortaya koyduğumuz hedeflerimiz ve değerlerimiz ile Fenerbahçemizin bir dünya kulübü olma yolundaki yürüyüşüne önemli katkıda bulunacağımıza inanıyoruz.

  1907 ÜNİFEB Misyonu:

  "Taraftarı olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü'ne, içinde yaşadığı çevreye ve topluma artı değerler sağlamak"

  1907 ÜNİFEB Hedefleri:

  - Taraftarı olduğumuz Fenerbahçe Spor Kulübü'ne düzenli proje üreten bir organizasyon haline gelmek
  - Üyelerimize, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne en etkili şekilde destek verecek nitelikleri kazandırmak
  - Taraftarı olduğumuz Fenerbahçe Spor Kulübü için bilinçli, etkili ve güçlü bir kamuoyu desteği yaratmak
  - Türkiye'nin en başarılı 10 sivil toplum örgütünden biri olmak

  1907 ÜNİFEB Değerleri:

  Bu değerleri 1907 ÜNİFEB'in bütün üyelerinin taşıması beklenir.

  - 1907 ÜNİFEB üyesi Fenerbahçe Spor Kulübü'ne karşılık beklemeksizin destek olmalı ve hizmet eder.
  - 1907 ÜNİFEB üyesi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlıdır.
  - 1907 ÜNİFEB üyesi ülkesinin ve ulusunun çıkarlarını en üst düzeyde gözetir.
  - 1907 ÜNİFEB üyesi taraftarı olduğu Fenerbahçe'ye ve içinde bulunduğu topluma karşı duyarlıdır.
  - 1907 ÜNİFEB üyesi katılımcı ve üretkendir.
  - 1907 ÜNİFEB üyesi üniversiteli olma sıfatına yakışan davranışlar sergiler.
  - 1907 ÜNİFEB üyesi hayatın her alanında üyesi olduğu birliğimizi temsil ettiğinin bilincindedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fenerbahçe Taraftar Grupları Forum Tarih
Fenerbahçe Taraftarı Tribün Sözleri Fenerbahçe 30 Ekim 2010
Fenerbahçe taraftarları için msn nickleri - F.B Nickleri Spor - Takım Nickleri 28 Ocak 2010
Fenerbahçe, taraftarlarınca coşkuyla karşıland Fenerbahçe 1 Kasım 2009
Fenerbahçe Taraftar Saat Modelleri Değerli Taşlar ve Takılar 5 Aralık 2008
Fenerbahçe TV Frekansı Nedir Fenerbahçe TV Frekans Bilgileri Populer Uydular Frekanslar 16 Eylül 2013

Bu Sayfayı Paylaş