Feminist :D:D

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda DilzaR tarafından 1 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Feminist :D:D konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Feministler toplanip bir karar almislar. Demisler ki: Gidip kocamiza diyecegiz ki, "Bundan sonra kendi bulasigini, çamasirini kendin yikacaksin. Ben artik karismayacagim."
  Neyse orada bizi Türk bir kadin da varmis tabii. Karari sirtlamis memlekete dönmüs. Aradan 6 ay geçince yeni bir toplanti yapmislar. Baskanlari alinan en son kararin uygulama sonuçlarin sormus.
  Alman Kadin: Gider gitmez karari hemen kocama bildirdim. Bundan sonra kendi bulasigini kendin yikayakcaksin. Ben hiç karismayacagim dedim. Bir gün birsey göremedim. Ikinci birsey göremedim. Üçüncü gün bir de baktim ki bulasigi yikamaya baslamis.
  Fransiz Kadin:Gider gitmez karari hemen kocama bildirdim. Bundan sonra kendi bulasigini kendin yikayakcaksin. Ben hiç karismayacagim dedim. Bir gün birsey göremedim. Ikinci birsey göremedim. Üçüncü gün bir de baktim ki bulasigi yikamaya baslamis.
  Sonra sira bizim Türk kadina gelmis: Aldigimiz karar icabi gidip kocama bundan sonra bulasigi benim yikamayacagimi, o devrin bittigini, bundan sonra kendisinin yikamasi gerektigini söyledim. Bir gün birsey göremedim. Ikinci bir sey göremedim. Üçüncü sol gözüm açilmaya baslayinca bir de baktim ki dag gibi bulasik beni bekliyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Feminist Forum Tarih
Osmanlı'nın İlk Feministleri - Osmanlı Devletinde Feministler Tarihi Bilgiler 11 Eylül 2011
Kültür ve Siyasette Feminist Yaklaşımlar 2010 - Kolektif Kitap, Resim ve Dergi 31 Mart 2010
Feministler camiye girdi, imam kızdı Yurt Dışı Haberler 9 Mart 2010
Feminist Tiyatro Tiyatro ve Skeçler 6 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş