Felsefe Yazıları Kitabı - Hilmi Yavuz

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 16 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Felsefe Yazıları Kitabı - Hilmi Yavuz konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Felsefe Yazıları Kitap Özet - Hilmi Yavuz Hakkında - Timaş Yayınları Kitapları Tanıtımı - Kitap Tanıtım - Felsefe Yazıları Kitap Künyesi
  Kitap Özet

  Felsefe Yazıları, diğer eserlerinden farklı olarak Hilmi Yavuz'un felsefeci kimliğini öne çıkarırken, birikim ve analizlerine vurgu yapıyor. Kuram-dil bağıntısı, felsefe eğitimi ve dili, soyut-somut ilişkisi, varlık ve zaman, yapısöküm gibi belli başlı felsefe başlıkları üzerine yazılmış makalelerden meydana gelen kitap, konuları Yavuz'un bakış açısıyla ele alıyor.

  “Descartes de Felsefenin İlkeleri'nde, kitabını Latinceden Fransızcaya çevirene yazdığı mektupta şöyle diyor: ‘Felsefe bir ağaç gibidir: Kökleri metafizik, gövdesi fizik, bu gövdeden çıkan dallar da öteki bilimler.'” Descartes gibi Hilmi Yavuz da felsefeyi salt söylevler bütünü olmaktan başka bir noktaya taşıyıp diğer bilim dalları, edebiyat ve sanatla ilişkilendiriyor. Wittgenstein'dan Derrida'ya, Marx'tan Sartre'a, Sassure'den Durkheim'a, Nietzsche'den Kierkegaard'a çeşitli isimleri ve kuramlarını karşılaştıran kitap, okura yeni ufuklar kazandırıyor.

  Kitap Ön Yüzü
  [​IMG]

  Kitap Künyesi
  Felsefe Yazıları - Hilmi Yavuz
  · Timaş Yayınları
  · Basım Tarihi : 09 - 2010
  · ISBN : 978-605-114-289-0
  · Sayfa Sayısı : 200
  · Etiket Fiyatı : 13.50 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş