Fdisk Nedir? Nasıl Kullanılır?

'Windows XP' forumunda semyav5mitq tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Fdisk Nedir? Nasıl Kullanılır? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fdisk Nedir? Nasıl Kullanılır?
  Yeni bir Harddisk aldınız partition oluşturmadan formatlanamayacağı için kullanamazsınız. Eski harddiskinizi partitation' ini değiştirmek istiyorsunuz tek partition yerine bölümleme yapıp bir veya birkaç partitation yaratmak istiyorsunuz. Ya da bölümlenmiş harddiskinizi tek partitation yapıp kullanmak istiyorsunuz.
  İşte bu yazımızda bütün bu sorularınıza cevap bulacaksınız. Öncelikle yapmanız gereken bir AÇIŞ disketi hazırlamaktır. Bu AÇIŞ disketine de mutlaka FDISK.EXE FORMAT.COM SYS.COM programlarını kopyalayınız. Şayet harddiskinizde yedeklenmesi gereken programlarınız varsa bölümleme işleminden evvel muhakkak başka bir yere (başka bir harddiske back-up'a disketlere CD-Rom gibi )
  Çünkü bölümleme yapacağınız harddiskteki bütün bilgiler silinecektir. Lütfen dikkatli okuyup uygulayınız ve sorumluluğun sadece size ait olduğunu unutmayınız
  Bu isler için daha gelişmiş ve HDD'nizdeki bilgileri kaybetmeden bölümlemeleri degistiren PowerQuest Drive Image Partitation Magic gibi programlar bulunmaktadır.
  Biz işletim sisteminiz ile bedava gelen FDISK programını anlatacağız.
   

Bu Sayfayı Paylaş