Fatma Gül'ün değil başörtüye tecavüz eden üç kadının dizisini yapın!

'Köşe Yazıları' forumunda SeLeN tarafından 10 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Fatma Gül'ün değil başörtüye tecavüz eden üç kadının dizisini yapın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Siyasi alegorilerle, akademik demeçlerle bağnazlığınızın üzerinde yüzen kazları örtmeye çalıştığınıza kaç kez tanık olacağız? Ve bu tanıklığımız kaç kez gündem olacak?

  ‘Ah’ın reytingi budur!
  Siz o kafayla ne kadar pastel cumhuriyetçiliğin terini atsanız da çekilecek böyle bir dizi asla pembe olmayacak bilesiniz. Bugün Cumhuriyet Gazetesinde yaşlanıp Hürriyet Gazetesinde manşet kartalı olacak şeriat obsesifliği yaşayan laik teyzeler,
  Kalemleri fare vazosuna dönen çağdaş sultanlar feride için hepiniz zihinsel tecavüz sanığısınız..
  Aynı köhneye farklı yumurtalar bırakarak gündemi renklendirmeye çalışan kuluçka devresini tamamlayamamış örtüye gelince horoz kesilen yüce kişilikler, nefret budalaları, sorunlu bilgeler, mangal ateşinin çöreklenmiş aslanları...
  O dönem bitti. Müslüman vakardır lakin sizlerin yontulmamış hafifliği karşısında korunacak bir ağırlık ta kalmamıştır.
  Sizler gibi türban ve başörtüsü arasında aptallık çaprazına hat çekenlerin sömüreceği pısırıklığı sahiplenmez! Sahiplenmeyecek de! Bugün biriniz çıksın bu başörtünün neden yasak olduğu üzerine aklı başında şaşırtıcı, demogojik fanteziye dayandırmadan Fransa demeden, laiklik diye hukuk martavalları okumadan yasağa ikna etsin! Bakalım hangi aptal inanacak!
  Her gördüğü örtülüyü İran turisti zanneden, damarlarını şişirip Atatürk diyerek kendini imha eden sizlerin çiftliğinde, bugün İran modeli örtünme çığırtkanlığı yapılıyor... Buyurun siz gidin İran’a.. Sıra sizde.. Bu zihniyetin çuvalladığını ve bu çuvalın içinden kaportası düzelmemiş cumhuriyet hurdalığının boşaldığını kaç kez izleteceksiniz?
  Siyasi alegorilerle, akademik demeçlerle bağnazlığınızın üzerinde yüzen kazları örtmeye çalıştığınıza kaç kez tanık olacağız? Ve bu tanıklığımız kaç kez gündem olacak?
  Benim muhafazakarla işim olmaz diyen sokak jargonu mühendisi Mert Nuray’ınız kaç kez örtü yasağına faça atıp bu façayı söke söke geri alacak.. Parmağını sallayıp terminoloji muavinliğinden ibaret olan sığlığını gözümüze sokarcasına kaç kez ahkâma dönüştürecek? Dizi yapımcıları madem reytingi göbeğinden vurup görsel işkembeyi sere serpe dayatmak istiyor buyursunlar bu kızların örtüsüne tecavüz eden üç zihinsel sanığın dizisini çeksinler! Zira kırılan kalplerin rekoru reyting rekorlarını da gölgede bırakır..

  Esra Elönü - Haber 7
  eelonu@mynet.com
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fatma Gül'ün değil Forum Tarih
Fatmagül'ün Suçu ne 56.Bölüm Fragmanı İzle Fatmagülün Suçu Ne Dizisi 28 Aralık 2011
Fatmagül'ün Suçu ne 55.Bölüm Fragmanı İzle Fatmagülün Suçu Ne Dizisi 18 Aralık 2011
Fatmagül'ün Suçu Ne Kitabı - Vedat Türkali Kitap, Resim ve Dergi 2 Kasım 2011
Fatmagül'ün Suçu ne 42.Bölüm Fragmanı İzle Fatmagülün Suçu Ne Dizisi 13 Eylül 2011
Fatmagül'ün Suçu ne 41.Bölüm Fragmanı İzle Fatmagülün Suçu Ne Dizisi 10 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş