Fatih Sultan Mehmed Ve Büyük Fetih Hamlesi - İbrahim Refik

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 10 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Fatih Sultan Mehmed Ve Büyük Fetih Hamlesi - İbrahim Refik konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fatih Sultan Mehmed Ve Büyük Fetih Hamlesi Fatih Sultan Mehmed ve Büyük Fetih Hamlesi - İbrahim Refik - Kitap Özeti - Kitap Tanıtımı

  Kitap Hakkında


  Bir hedefe ulaşmak, onu önce hayal etmekle başlar. Sultan Mehmed, asırlar öncesinden verilen kutlu müjdeye erişebilmek için daha çocuk yaşta bu yola gönül koymuş, duygu ve düşünce dünyasını fetih hayalleriyle süslemiş, oyunlarında bile İstanbul'u kimbilir kaç kere fethetmiştir.

  Evet, o hep büyük hayaller kurup, büyük düşünmüş ve yaptığı işin büyüklüğüyle kıyaslandığında küçük yaşta büyük işler başarmıştır.

  İstanbul asırlar boyunca birçok devlet tarafından kuşatılmış, fakat Türk ve cihan tarihininin bir dönüm noktasını meydana getiren büyük fethi gerçekleştirmek bu genç cihangire nasip olmuştur. Çünkü o, ne istediğini, neyi yapacağını ve nasıl yapabileceğini bilen, bunun için gerekenleri yorulmak bilmeyen azim ve sabırla hazırlayıp hedef belirlediği yoldaki kararlılığını çelik iradesiyle ortaya koyan biridir. Bunun keskin ifadesini de onun, 'Ya Bizans'ı alırım ya da Bizans beni alır.' sözünde görmek mümkündür.

  Bundan dolayı araştırıldıkça derinleşen, derinleştikçe de deryalaşan bir lider olan Fatih, günümüz gençliği için bir ufuk önderdir, rol modeldir.

  'Gençlik Kitaplığı, Ufuk Önderler' dizimizin bu ilk kitabıyla, genç kuşakların bir rol model olarak Fatih'in yol göstericiliğinde kendilerinden beklenen tarihî sorumluluğunun şuuruna erip, onlara verilen kutsal emaneti zenginleştirerek geleceğe taşıyacaklarını ümit ediyoruz.

  Kitabı Önyüzü

  [​IMG]

  Kitabın Künyesi

  Ferzan Kitaplığı
  · Basım Tarihi : 04 - 2009
  · ISBN : 9789758540990
  · Sayfa Sayısı : 160
  · Etiket Fiyatı : 7.50 TL
  · Bizdeki Fiyatı : 6.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Fatih Sultan Mehmed Forum Tarih
Fatih Sultan Mehmedin Duası Tarihi Bilgiler 27 Ocak 2012
Fatih Sultan Mehmedin Diğer Adı Nedir Tarihi Bilgiler 27 Ocak 2012
Fatih Sultan Mehmed Dönemi (1451-1481) Tarihi Bilgiler 21 Aralık 2011
Hüma Hatun (Fatih Sultan Mehmedin Annesi ) Hakkında Bilgiler Tarihi Bilgiler 23 Haziran 2011
Osmanlı Sultanları - Fâtih Sultân Mehmed Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 26 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş